Raków otrzymał dotację

Dobre wieści napłynęły do naszego klubu z częstochowskiego magistratu. Na mocy umowy podpisanej z Miastem Częstochowa, Raków ma otrzymać dotację w wysokości 250 tys. zł (brutto) na promocję miasta poprzez sport. Pierwsza transza ma wpłynąć na konto klubu przed końcem lipca.
Dobre wieści napłynęły do naszego klubu z częstochowskiego magistratu. Na mocy umowy podpisanej z Miastem Częstochowa, Raków ma otrzymać dotację w wysokości 250 tys. zł (brutto) na promocję miasta poprzez sport. Pierwsza transza ma wpłynąć na konto klubu przed końcem lipca. Dotacja z Urzędu Miasta opiewa na sumę 250 tys. zł. (brutto) i została zagospodarowana z budżetu przeznaczonego na promocję miasta poprzez sport. Pieniądze mają zostać przelane na konto Rakowa w dwóch transzach. Pierwsza rata powinna wpłynąć jeszcze przed końcem lipca. Prezes częstochowian Krzysztof Kołaczyk nie ukrywa, że taki zastrzyk gotówki pomoże złapać oddech klubowi w ostatnich dniach przed inauguracją ligi. – Dziękujemy za dotrzymanie danego słowa z początku roku i pomoc naszemu klubowi – mówi Kołaczyk. – Te pieniądze pozwolą nam złapać płynność finansową przed rozpoczęciem sezonu i uregulować niezbędne zaległości. Gotówka ta daje nam około dwóch miesięcy czasu na rozmowy ze sponsorami, a przede wszystkim z ISD. Niech wsparcie ze strony miasta będzie gwarancją dla innych firm chcących zainwestować w Raków, że warto nam zaufać. Mamy głęboką nadzieję, że w ślady magistratu pójdą inni – dodaje prezes.