Raków U-10 na podium w turnieju Sokolik Cup

W prestiżowym turnieju Sokolik Cup nasz zespół U-10 zajął bardzo dobre 3. miejsce.

Zawody były rozgrywane w dniach 5-6 czerwca. Najpierw wszystkich uczestników podzielono na cztery grupy. W tej fazie Czerwono-Niebiescy nie ponieśli żadnej porażki i awansowali do dalszej części rozgrywek.

W drugiej części turnieju Raków trafił do Grupy Złotej 2, w której znalazły się po 3 najlepsze zespoły z grup C i D. Tutaj niestety musieliśmy uznać wyższość Lokomotivu Kijów i Lecha Poznań. Natomiast wygraliśmy z ŁKS-em Łódź.

Ostatecznie nasza drużyna zagrała o 3. miejsce w spotkaniu z Deltą Warszawa. Tam po regulaminowym czasie gry był remis 0:0. I o wyniku miały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się Czerwono-Niebiescy, którzy zwyciężyli 2:1 i ostatecznie stanęli na najniższym stopniu podium.

Cały turniej wygrała drużyna Lokomotivu Kijów, która w finale okazała się lepsza od Górnika Zabrze.

Paweł Nocuń (trener, U-10): Sokolik Cup to turniej, w którym biorą udział najlepsze drużyny z Polski i Europy. Niestety sytuacja pandemiczna sprawiła, że w tym roku przyjechały tylko 3 zagraniczne drużyny, ale i tak obsada była bardzo silna. Dlatego jesteśmy zadowoleni z 3. miejsca. Może panować jednak drobny niedosyt. Fatalne warunki atmosferyczne sprawiły, że na grząskich boiskach ciężko było "grać piłką". To mogło wypaczyć nieco wyniki spotkań. Dodatkowo mecze były rozgrywane w wymiarze czasowym 15 minut (bez podziału na połowy), co też miało swoje znaczenie. Nie mniej jednak miejsce na podium daje satysfakcje. Dodatkowo cieszy to, że Olaf Chobot został doceniony przez organizatorów i trafił do Drużyny Marzeń Turnieju.

Raków - Dunajec Nowy Sącz 1:0

Punkty zdobyte z zespołami Barca Academy i Stal Rzeszów, które także awansowały do Grupy Złotej 2, zostały przeniesione do drugiej Fazy rozgrywek.

Faza II (Grupa Złota 2)

Raków - Lech 0:1
Raków - Lokomotiv Kijów 0:3
Raków - ŁKS Łódź 2:1

Raków w Grupie Złotej 2 zajął 2. miejsce i w spotkaniu o 3 lokatę zmierzył się z 2. zespołem z Grupy Złotej 1.