Raków U-11 na turniejowym szlaku

Drużyna Rakowa z rocznika 2012 zagra w najbliższy weekend, 15-16 kwietnia, na kolejnym Pro-Turnieju w Licheniu Starym. Z kolei w maju piłkarze pod wodzą trenera Nocunia wystąpią na dwóch silnie obsadzonych turniejach: Intan Cup w Osnabrück oraz Salt Mine Cup w Myślenicach.

Zawodnicy Akademii rywalizują w “Pro-Turniejach” od bieżącego sezonu. Przypomnijmy, że cykl ten odbywa się w Licheniu Starym i współzawodniczą w nim nie tylko akademie polskie, ale i zagraniczne. Jak dotąd zespoły Rakowa wystąpiły na Pro-Turniejach pięciokrotnie, w różnych kategoriach wiekowych. Trzy razy wywalczyły przy tym główne trofeum.

 

Drużyna Rakowa do lat 11 pod wodzą trenerów Nocunia i Ligudzińskiego zagrała w Licheniu Starym w dniach 5-6 listopada i również okazała się najlepsza w stawce. W nadchodzący weekend młodzi zawodnicy spróbują powtórzyć to osiągnięcie. Tym razem przeciwnikami Rakowa na etapie grupowym będą: Shamrock Rovers, Champion Kyiv, Tesla Stropkov, Warta Poznań, Widzew Łódź oraz Talent Warszawa. Wyniki na żywo dostępne będą TUTAJ

 

Kolejnym wyzwaniem dla Rakowa U-11 będzie Intan Cup w Osnabrück. W pierwszy weekend maja młode Medaliki jako jedyna polska drużyna zagrają na turnieju, którego uczestnikami będą zespoły z Niemiec, Belgii, Szwecji, Danii i Holandii. Między innymi Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt, czy Borussia Mönchengladbach. 

 

Ostatni turniej spośród tercetu renomowanych pucharów to Salt Mine Cup. Puchar organizowany przez Fundację Mali Mistrzowie, który odbędzie się w dniach 27-28 maja w Myślenicach. Oprócz najlepszych polskich akademii wystąpią na nim takie firmy, jak np. Manchester City, Sporting Lizbona, Liverpool, czy też Atletico Madryt, z którym podopieczni trenerów Nocunia i Wernera zmierzą się w fazie grupowej. 

 

Medalikom z rocznika 2012 życzymy powodzenia oraz odwagi na wszystkich trzech turniejach!  

 

Fot. Pro-Turnieje.pl