Raków U15 zremisował z Zagłębiem Lubin U15

W meczu inaugurującym rozgrywki rundy wiosennej grupy C Centralnej Ligi Juniorów Raków Częstochowa U15 zremisował 1:1 ze swoimi rówieśnikami z Lubina. Gola dla Rakowa zdobył Miłosz Rogula, natomiast trafienie dla gości zanotował Adam Zajac.

Rywalem Czerwono-Niebieskich było Zagłębie Lubin, mistrz rundy jesiennej grupy C. Miedziowi w 14 spotkaniach jesienią aż 12-krotnie sięgali po 3 punkty, raz zremisowali i raz przegrali.

Od początku spotkania podopieczni trenera Adama Studnickiego zdecydowanie ruszyli do ataku. Narzucając swój ofensywny styl gry, zepchnęli rywala do obrony. Efektem tego mogła być bramka dająca prowadzenie już w 1. minucie meczu. Miłosz Rogula strzał z okolic 11 metra posłał jednak tuż obok prawego słupka bramki. Kolejna groźna akcja miała miejsce w 20. minucie, kiedy Jakub Rozwadowski dostał piłkę przed polem karnym, wycofał ją do Roguli, który zakończył akcję celnym strzałem. Dopiero w 35. minucie spotkania do głosu doszli zawodnicy Miedziowych, oddając pierwszy celny strzał. Uderzenie z dystansu zostało sparowane na rzut rożny przez Jakuba Rajczykowskiego. Trzy minuty później przyjezdni z Lubina zdobyli pierwszego gola. Kontratak Zagłębia na bramkę zamienił Adam Zajac i to zawodnicy prowadzeni przez trenera Krzysztofa Ciuksę schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Drugą połowę piłkarze Rakowa zaczęli z podobnym impetem, co pierwszą. Już w 41. minucie dośrodkowanie Rozwadowskiego do własnej bramki omal nie posłał jeden z defensorów Zagłębia. Na owoce ciężkiej pracy nie trzeba było jednak długo czekać. Cztery minuty później Miłosz Rogula zamienił dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę wyrównującą, uderzając głową przy dalszym słupku. W 50. minucie Czerwono-Niebiescy wyprowadzili kontrę, a w dogodnej sytuacji znalazł się Rogula. Po uderzeniu naszego napastnika, skuteczną interwencję zanotował golkiper rywali. Dziewięć minut później jeden z rywali stanął oko w oko z bramkarzem Rakowa. Rajczykowski zachował zimną krew i świetnie wybronił strzał przeciwnika z bliskiej odległości. W 74. minucie Zagłębie miało okazję na strzelenie bramki, ale lecące w samo "okienko" uderzenie wybronił Rajczykowski, potwierdzając tym samym swoją znakomitą dyspozycję. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Nasi młodzieżowcy pozytywnie zdali sprawdzian na tle mistrzów rundy jesiennej.

- Wynik meczu oczywiście cieszy, ale najważniejsze, że udało nam się zrealizować indywidualne cele nakreślone przed tym spotkaniem. Chcemy dominować na boisku, kreować jak najwięcej sytuacji i uważam, że udało nam się to dzisiaj pokazać - podsumował spotkanie trener Adam Studnicki.

Raków Częstochowa U-15 - Zagłębie Lubin U-15 1:1 (0:1)

0:1 - Adam Zajac (38.)

1:1 - Miłosz Rogula (45.)

Raków: Rajczykowski - Klecha, Kociszewski (60. Woźniak), Laskowski (40. Radomski), Brzeziński (60. Baryła), Rozwadowski, Rogula, Jasiński, Napieraj, Pałuczak (55. Filipiak), Kabaj