Raków U17 z dwubramkową zaliczką w pierwszym barażu o Centralną Ligę Juniorów

Raków Częstochowa U17 pokonał Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0 w starciu barażowym o grę w Centralnej Lidze Juniorów. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Oliwier Kucharczyk i Adam Zubrzycki.

Przeciwnikiem częstochowskiej drużyny był Stilon Gorzów Wielkopolski, zwycięzca I ligi juniora młodszego w województwie lubuskim.

Po pierwszym gwizdku sobotniego spotkania to przyjezdni oddali pierwszy celny strzał, z którym pewnie poradził sobie bramkarz Rakowa, Jakub Mądrzyk. Czerwono-Niebiescy w odpowiedzi zaatakowali i zdobyli otwierającego gola. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Oliwier Kucharczyk. Młodzieżowiec otrzymał piłkę w polu karnym i pewnie umieścił ją w rogu bramki. Także Kucharczyk stanął przed szansą na podwyższenie rezultatu w 22. minucie, gdy wywalczył pozycję i doskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego. Uderzył jednak tuż ponad poprzeczką bramki gorzowskiego zespołu. Drużyna trenera Filipa Raczkowskiego dłużej utrzymywała się przy piłce i raz po raz stwarzała zagrożenie pod szesnastką rywala. Zawodnicy Stilonu odgryzali się natomiast kontratakami, ale przy każdym z nich na wysokości zadania stawał Jakub Mądrzyk. Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 1:0.

Od początku drugiej części gry Raków dążył do zdobycia drugiego gola. Swoich szans szukali Kamil Kanior, Adrian Krysik czy Kamil Chiliński. Ten trzeci miał na bramkę największe szanse, gdy indywidualną akcję zakończył uderzeniem z dystansu. Na nasze nieszczęście, piłka minęła słupek bramki gorzowian. Czerwono-Niebiescy nie zrażali się i napędzali raz za razem. W 63. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil Kanior. Nasz zawodnik mocno uderzył futbolówkę, którą w ostatniej chwili odbił bramkarz Stilonu. Goście z Gorzowa Wielkopolskiego mocniej zaatakowali, gdy mecz zbliżał się ku końcowi. Gdy uderzali na bramkę Jakuba Mądrzyka, ten mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem. Ofensywny upór naszego zespołu przyniósł efekty w postaci drugiego gola w 88. minucie. Mocnym strzałem z kilkunastu metrów Adam Zubrzycki ustalił wynik spotkania.

Podopieczni trenera Filipa Raczkowskiego pokonali rywali 2:0 i są bliżej gry w Centralnej Lidze Juniorów. We wtorek w Gorzowie Wielkopolskim Czerwono-Niebiescy zagrają rewanż, w którym będą musieli potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.

Raków Częstochowa U17 - Stilon Gorzów Wielkopolski U17 2:0 (1:0)

Bramki: Oliwier Kucharczyk, Adam Zubrzycki

Raków: Mądrzyk - Błasik, Szymocha, Kuszaj, Cierpiał, Kaczmarek (76. Zubrzycki), Bęben, Krysik (70. Kubik), Kucharczyk, Kanior (76. Cuber), Chiliński (72. Witczak)