Raków wygrywa ze Skrą 1:0

W sobotnim sparingu Raków pokonał lokalnego rywala - Skrę Częstochowa - 1:0, a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Wojciech Okińczyc.

Oprócz wyniku, najbardziej cieszy powrót po kontuzji Łukasza Buczkowskiego, który ostatni raz wystąpił w sierpniu ubiegłego roku.

Czerwono-niebiescy ponownie zostali podzieleni na dwie jedenastki i każda z nich rozegrała po 45 minut.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego mają za sobą bardzo ciężki okres. Jeszcze w piątek popołudniu trenowali na siłowni. I to było widać podczas spotkania. Jedyną bramkę zdobył Wojciech Okińczyc, który po składnej akcji zespołu, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W meczu nie wystąpił Adrian Pluta, który narzeka na uraz. Jak długa będzie przerwa środkowego obrońcy, okaże się po poniedziałkowych badaniach.

Raków - Skra 1:0

bramka:

Wojciech Okińczyc - 79 minuta

Skład:

I połowa: Kos -  Kos - Buczkowski, Cyfert, Góra, Mońka, Kowalczyk, Kmieć, Balogun, Brzęczek, Porochnicki, Pląskowski.

II połowa: Wróbel - Krupa, Da Silva, Radler, Waszkiewicz, Koukal, Reiman,Pawlusinski, Serafin, Marchewka, Okińczyc