Raków z Numerem Lutego

Kapituła Ekstraklasy SA przyznała naszemu klubowi nagrodę Numeru Miesiąca Lutego. Przyznawana jest ona we współpracy z Partnerem Głównym Ekstraklasy, Totalizatorem Sportowym.

Passa Rakowa Częstochowa rozpoczęła się w 33. kolejce ubiegłej edycji zmagań od dwóch strzałów posłanych do bramki Wisły Płock. Zespół spod Jasnej Góry trafił też w ostatnim starciu minionego sezonu oraz w dwudziestu pierwszych potyczkach trwającej kampanii. Zatrzymał go dopiero bezbramkowy remis z PGE FKS Stalą Mielec w dniu 24 lutego 2024 roku. Dzięki temu został ustanowiony nowy rekord w historii występów częstochowian w Ekstraklasie. W całej lidze to pierwsza tak okazała seria od 2015 roku, gdy podobną regularnością popisała się Cracovia.

 

Wybór Numeru Miesiąca LOTTO w edycji 2023/2024 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń boiskowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone.

 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to komisja złożona z przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz Totalizatora Sportowego wybierze zdobywcę nagrody „Numer Sezonu”. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.