Raków zagra przy Konwiktorskiej!

Rozstrzygnęły się losy trzecioligowców walczących o awans do II ligi. Polonia Warszawa, Odra Opole, Olimpia Elbląg oraz Warta Poznań będą rywalami Rakowa w sezonie 2016/2017.

Ośmiu zwycięzców trzecioligowych grup spotkało się w meczach barażowych granych w systemie mecz i rewanż. Co charakterystyczne, w spotkaniach tych walczyły kluby o wieloletniej tradycji, m.in. Polonia Warszawa, która po trzech latach od zdegradowania z ekstraklasy walczyła o powrót na szczebel centralny.

Największe emocje towarzyszyły jednak meczowi w Poznaniu, gdzie Warta podejmowała Garbarnię. W pierwszym meczu minimalnie lepsi okazali się gracze Garbarni, którzy pokonali Wartę 3:2. Sprawa awansu rozstrzygnęła się dopiero w ostatnich minutach drugiego spotkania. Dokładniej w 88 minucie gola z rzutu karnego, dającego ostatecznie awans Warcie Poznań, strzelił Łukasz Białożyt. Mimo iż sędzia Bednarek doliczył aż 9 minut do regulaminowego czasu gry, zawodnikom Garbarnii nie udało się już odrobić straty do rywala (o awansie zdecydowały bramki strzelone na wyjeździe). Było im tym trudniej, że po straconej bramce za niesportowe zachowanie z boiska został usunięty zawodnik tego klubu, Mateusz Pawłowicz. Warto dodać, że w barwach Garbarnii wystąpił wypożyczony z Rakowa Patryk Serafin. Młody pomocnik strzelił w pierwszym z meczów dwie bramki dla drużyny z Krakowa.

Równie ciekawie było w Elblągu, gdzie Olimpia podejmowała Motor, mając w dorobku jednobramkową zaliczkę z pierwszego pojedynku. Mecz rewanżowy lepiej rozpoczęli goście, którzy po golu Filipa Drozda w 22 minucie wyrównali stan dwumeczu. Na odpowiedź gospodarzy czekano jednak tylko 7 minut, kiedy to bramkę z rzutu wolnego strzelił Michał Pietroń. W dalszej fazie spotkania gracze Olimpii bronili wyniku, szukając możliwości skutecznego skontrowania rywala. Ta sztuka udała się im w 81 minucie, kiedy awans podopiecznym Adama Borosa zapewnił Anton Kołosow.

W pozostałych meczach emocje były nieporównywalnie mniejsze. Odra Opole po dwubramkowej zaliczce z wyjazdu do Wolina, dopełniła tylko formalności, remisując u siebie z Vinetą 1:1, kontrolując jednak przy tym wynik dwumeczu.

Podobnie sytuacja wyglądała w Warszawie, gdzie Polonia po bramkowym remisie w Wałbrzychu, dołożyła tylko cegiełkę w postaci kolejnej bramki i kontrolując mecz do końca spotkania, nie pozwoliła rywalowi na zagrożenie bramki strzeżonej przez Mateusza Tobjasza.