RAP Radomsko i Znicz Kłobuck nagrodzone w Projekcie Klubów Filialnych

W przerwie meczu Raków Częstochowa - Wisła Płock doszło do nagrodzenia dwóch klubów, uczestniczących w Projekcie Klubów Filialnych Akademii Rakowa Częstochowa.

Zainicjowany przez dyrektora Akademii, trenera Marka Śledzia dwa lata temu Projekt Klubów Filialnych zaowocował podpisaniem umów o współpracy z ośmioma drużynami z województwa śląskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Dzięki wystanadaryzowanym regułom autorskiego programu dyrektora Akademii Rakowa, dzielimy się szkoleniową wiedzą z ośrodkami, które chcą szkolić nowocześnie.

 

Znicz Kłobuck i RAP Radomsko to pierwsze kluby, które w Programie Standard osiągnęły wymagane wyniki organizacyjne i szkoleniowe. Znicz przekazał do Akademii Rakowa ośmiu zawodników i otrzymał pierwszą gwiazdkę. Z kolei RAP Radomsko jako pierwszy i najefektywniej współpracujący klub z Akademią Rakowa, przekazał ośmiu zawodników i spełnił dodatkowe wymagania organizacyjne i szkoleniowe, dzięki czemu otrzymał trzecią gwiazdkę i nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych.

 

Dzięki programowi Raków zyskuje nie tylko wyjątkowych partnerów i ambasadorów najnowocześniejszej technologii szkolenia, ale także pozyskuje najzdolniejszych zawodników z zaprzyjaźnionych zespołów. Klubom filialnym towarzyszy możliwość codziennej współpracy z Akademią, zarówno w formie warsztatów i staży, jak i metodologii szkolenia. Pozwala także wytyczyć i realizować indywiduale ścieżki rozwoju dla najbardziej perspektywicznych zawodników.