Raport medyczny. Miesiąc przerwy Arsenicia

Przed meczem z Widzewem Łódź przygotowaliśmy szczegółowy raport medyczny z obozu Medalików. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o terminach powrotu do gry naszych kontuzjowanych zawodników.

Przeprowadzone wczoraj badania wykluczyły najgorszy scenariusz i wszystko wskazuje na to, że Zoran Arsenić będzie mógł jeszcze w tej rundzie wybiec ponownie na boisko. Nasz kapitan po faulu Viktora Gyökeresa opuścił boisko w 8. minucie meczu ze Sportingiem CP, doznając urazu naderwania więzozrostu w stawie skokowym oraz masywnego stłuczenia w obrębie stawu skokowego. Przerwa w treningach Zorana potrwa około miesiąc.

 

Deian Sorescu przechodzi pod okiem naszego sztabu medycznego rehabilitację po naderwaniu łydki i będzie mógł wrócić do treningów najpóźniej za 10 dni.

 

Łukasz Zwoliński wrócił już z kliniki Villa Stuart we Włoszech, gdzie odbył udany zabieg przepukliny sportowej. Rehabilitacja w klubie potrwa około 5 tygodni, co daje szansę na powrót "Zwolaka" do gry jeszcze w rundzie jesiennej.

 

Rehabilitacja Iviego Lopeza po zerwaniu więzadeł krzyżowych przebiega zgodnie z planem. Spodziewany powrót do treningów z drużyną ma nastąpić w styczniu, kiedy rozpocznie się okres przygotowawczy do rundy rewanżowej. 

 

Stratos Svarnas i Adrian Gryszkiewicz w listopadzie rozpoczną treningi indywidualne w klubie. Ich rehabilitacja przebiega poprawnie, podobnie jak w przypadku Daniela Szelągowskiego, który już pracuje indywidualnie w klubie pod okiem sztabu medycznego.