Raport wypożyczeń | Asysta Pedro w derbach Rzeszowa

Po przerwie reprezentacyjnej drużyny Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi wróciły do ligowych zmagań, a wśród nich zawodnicy wypożyczeni z Rakowa do innych zespołów.

Derby Rzeszowa były jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów w kolejnej serii gier Fortuna 1. Ligi. Po raz pierwszy w barwach Resovii od pierwszych minuty wystąpił Pedro Vieira. Portugalczyk zanotował bardzo dobre spotkanie, które zwieńczył asystą. Po jego podaniu z gola cieszył się Maciej Górski. Po meczu cała drużyna miała powody do radości. Zespół Vieiry pokonał 4:3 Stal Rzeszów w derbach stolicy Podkarpacia.

Przerwa reprezentacyjna nie dotyczyła rozgrywek eWinner 2. Ligi. Dzięki temu Jakub Mądrzyk rozegrał w minionym czasie aż dwa spotkania. Najpierw młody golkiper zatrzymał Znicz Pruszków. Stomil wygrał 2:0 po golach Bartosza Florka i Karola Żwira. Dla Mądrzyka było to czwarte czyste konto w sezonie. W następnej kolejce Stomil podzielił się punktami z rezerwami Lecha Poznań, a wychowanek Rakowa zanotował kolejne 90. minut.

Jordan Courtney-Perkins przybywa na wypożyczeniu w Brisbane Roar FC. Australijska A League wystartuje 8 października. Zespół, w którym gra nasz obrońca zacznie zmagania od domowego starcia z Macarthur FC.