Raport wypożyczeń | Bramka Szymona Czyża

Jak co tydzień sprawdzamy, jak na wypożyczeniach radzą sobie zawodnicy Rakowa, zarówno na polskich, jak i zagranicznych boiskach.

W Australii po raz kolejny wystąpił Sonny Kittel, którego Western Sydney Wanderers ulegli u siebie Brisbane Roar, 1:2. Niemiec opuścił boisko w 61. minucie, a w trakcie swojego występu obejrzał żółtą kartkę.

Na boiskach Ekstraklasy zobaczyliśmy po raz kolejny Xaviera Dziekońskiego, który zachował czyste konto w spotkaniu przeciwko Stali Mielec. Podopieczni Kamila Kuzery pokonali swoich rywali, 1:0. W poniedziałek Górnik Zabrze z Szymonem Czyżem w składzie zmierzył się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i pokonał na wyjeździe swoich rywali, 2:1. Nasz zawodnik strzelił wyrównującą bramkę i zszedł z boiska w 60. minucie spotkania.

Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej czystym kontem mógł poszczycić się Jakub Mądrzyk. Jego Miedź Legnica bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Odrą Opole. W rozgrywkach 2 Ligi ze zwycięstwa mogli cieszyć się Jakub Rajczykowski i Tobiasz Kubik. Ich Skra Częstochowa pokonała rezerwy Zagłębia Lubin, 2:1, a nasi piłkarze rozegrali pełne 90 minut. Tomasz Walczak wszedł natomiast na boisko w 68. minucie wyjazdowego meczu Pogoni Siedlce przeciwko Kotwicy Kołobrzeg, w którym padł remis, 2:2.