Raport wypożyczeń | Bramka Tobiasza Kubika

Jak co tydzień sprawdzamy poczynania zawodników Rakowa przebywających na wypożyczeniach do innych klubów.

W rozgrywkach tureckiej Süper Lig miał miejsce kolejny występ Deiana Sorescu w barwach Gaziantep FK. Rumun wracający po kontuzji wszedł na boisko w 69. minucie domowego spotkania przeciwko Fatih Karagümrük (3:1). Zawodnik wypożyczony z Rakowa zanotował asystę przy bramce zamykającej wynik.

W PKO BP Ekstraklasie doszło do starcia dwóch piłkarzy Medalików spedzających obecny sezon w barwach innych klubów. W spotkaniu Korony Kielce z Xavierem Dziekońskim w składzie (bramkarz rozegrał pełne 90 minut) przeciwko Ruchowi Chorzów z Wiktorem Długoszem (wszedł na boisko w 71. minucie) górą byli gospodarze (2:0), a Dziekoński zachował czyste konto.

W niższych ligach zagrało trzech z czterech piłkarzy na wypożyczeniu z Rakowa. Jakub Mądrzyk rozegrał pełne spotkanie 1 Ligi w barwach Miedzi Legnica przeciwko Zagłębiu Sosnowiec (2:1). Na boisku pojawili się też obaj zawodnicy reprezentujący w tym sezonie drugoligową Skrę Częstochowa. Jakub Rajczykowski zagrał między słupkami przez cały czas trwania meczu ze Stomilem Olsztyn (2:2), a Tobiasz Kubik opuścił boisko w 76. minucie, kiedy to w swoim dorobku miał strzeloną bramkę zespołowi ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.