Raport wypożyczeń | Bramka Tomasza Walczaka

Jak co tydzień, pora sprawdzić, jak na boiskach całego świata radzą sobie nasi zawodnicy na wypożyczeniach do innych klubów.

Nasz raport zaczynamy od zagranicy. Sonny Kittel wybiegł w pierwszym składzie Western Sydney Wanderers i rozegrał 64 minuty przegranego starcia australijskiej A-League Men przeciwko Sydney FC (1:4). Deian Sorescu natomiast wszedł na boisko w 64. minucie wyjazdowego meczu Gaziantep FK przeciwko Antalyasporowi (0:1) w rozgrywkach tureckiej Süper Lig.

Pora przejść na nasze krajowe boiska, a konkretniej do Ekstraklasy. W barwach Korony Kielce, między słupkami stanął Xavier Dziekoński, który został pokonany przez Dawida Kurminowskiego w spotkaniu 23. kolejki zmagań przeciwko Zagłębiu Lubin (0:1). Szymon Czyż wszedł zaś na boisko w 60. minucie wygranego przez Górnik Zabrze meczu z Jagiellonią Białystok (2:1).

W rozgrywkach na zapleczu, całe spotkanie w bramce Miedzi Legnica rozegrał Jakub Mądrzyk. Jego ekipa pokonała 3:1 rzeszowską Stal na obiekcie rywala. W 2 Lidze natomiast, z bramki mógł cieszyć się Tomasz Walczak, który w domowym spotkaniu Pogoni Siedlce z Hutnikiem Kraków (1:1) pokonał Doriana Frątczaka. Pełen dystans meczu zagrali także Jakub Rajczykowski i Tobiasz Kubik w barwach Skry Częstochowa; musiała ona uznać wyższość rezerw Lecha Poznań (0:2). Drugi z zawodników obejrzał w tym starciu żółtą kartkę.