Raport wypożyczeń | Bramki Deiana Sorescu i Tomasza Walczaka

Po zakończonej kolejce rozgrywek na całym świecie, czas na kolejny raport z występów zawodników Rakowa przebywających na wypożyczeniach do innych klubów.

Tradycyjnie zaczynamy od zagranicy. Sonny Kittel rozegrał w piątek 77 minut przegranego spotkania w A-League Men. Jego Western Sydney Wanderers musieli uznać wyższość Western United FC (1:3). W poniedziałek odbył się mecz Gaziantep FK z Deianem Sorescu w składzie; Rumun rozegrał pełen dystans spotkania i zdobyl bramkę w zwycięskim domowym starciu przeciwko Beşiktaşowi (2:0).

 

Na ekstraklasowych boiskach, całe spotkanie rozegrał Xavier Dziekoński. Golkiper występujący w Koronie Kielce wpuścił jedną bramkę w starciu z Cracovią (1:1). W 80. minutach swoich meczów na boisko weszli Wiktor Długosz (Ruch Chorzów) i Szymon Czyż (Górnik Zabrze). Niebiescy ulegli na wyjeździe Stali Mielec, 1:3, a zabrzanie bezbramkowo zremisowali przy Roosevelta z Lechem Poznań.

 

W 1 Lidze, między słupkami Miedzi Legnica przez cały mecz stał Jakub Mądrzyk. Legniczanie zremisowali u siebie z GKS-em Tychy, 2:2. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym byliśmy świadkami kolejnej bramki Tomasza Walczaka dla Pogoni Siedlce. W 43. minucie wyjazdowego spotkania z Sandecją Nowy Sącz (3:2) pokonał Martina Polačka. Pełen dystans meczu w bramce Skry Częstochowa ma za sobą Jakub Rajczykowski, a Tobiasz Kubik zszedł z boiska w 79. minucie. Ekipa z naszego miasta pokonała na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg, 1:0.