Raport wypożyczeń | Debiut Szymona Czyża

Szymon Czyż, który kilka dni temu został wypożyczony do Górnika Zabrze, zaliczył debiut w nowym zespole. Czyste konta zanotowali Xavier Dziekoński oraz Jakub Mądrzyk.

Korona Kielce pokonała 2:0 KGHM Zagłębie Lubin. W bramce zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego całe spotkanie rozegrał Xavier Dziekoński. Dla 19-latka było to pierwsze czyste konto w tym sezonie Ekstraklasy. W barwach Górnika Zabrze zadebiutował Szymon Czyż, który kilka dni temu dołączył do zespołu Jana Urbana. Pomocnik w przerwie meczu z Jagiellonią Białystok zastąpił Lukasa Podolskiego. Zabrzanie przegrali 1:4.

Wiktor Długosz wrócił do składu Ruch Chorzów. "Długi" zastąpił Michała Feliksa w 60. minucie meczu z Piastem Gliwice (0:0). Kacper Trelowski pozostał na ławce rezerwowych w meczu Śląska Wrocław z Widzewem Łódź (2:0). PGE FKS Stal Mielec wygrała 2:0 z Radomiakiem Radom. W kadrze mielczan zabrakło Jakuba Rozwadowskiego.

W meczu na szczycie Fortuna I Ligi Miedź Legnica podzieliła się punktami z GKS-em Tychy. W zespole z Dolnego Śląska całe spotkanie rozegrał Jakub Mądrzyk, który zanotował trzecie czyste konto w sezonie.

Skra Częstochowa pokonała 1:0 Kotwicę Kołobrzeg. Oliwer Kucharczyk rozegrał 90. minut, a Tobiasz Kubik został zmieniony przez Zbigniewa Wojciechowskiego nieco po ponad godzinie gry. Jakub Rajczykowski pozostał na ławce rezerwowych.