Raport wypożyczeń | Efektowna bramka Tobiasza Kubika

W minionej kolejce 2. ligi Skra Częstochowa wysoko wygrała z KKS-em Kalisz, a jedną z bramek zdobył Tobiasz Kubik.

20-letni pomocnik rozegrał pełne 90 minut i był bardzo aktywny przez całe spotkanie. Swój dobry występ potwierdził w 52. minucie, zdobywając piękną bramkę z dystansu. To spotkanie z ławki rezerwowych oglądali także dwaj inni zawodnicy Rakowa wypożyczeni do Skry, Jakub Rajczykowski oraz Oliwier Kucharczyk. Drużyna z Częstochowy wygrała z KKS-em Kalisz 4:1.

 

Po intensywnym okresie, Szymon Czyż ponownie wyszedł w wyjściowej jedenastce Górnika Zabrze, tym razem na mecz ze Stalą Mielec. 22-letni pomocnik otworzył wynik spotkania już w 9. minucie, zdobywając bramkę po efektownym rajdzie. Czyż boisko opuścił w 67. minucie, a Górnik ostatecznie przegrał 1:2.

 

Występy w minionym tygodniu zanotowali również wypożyczeni z Rakowa bramkarze. Kolejne czyste konto w meczu Fortuna 1 Ligi zapisał Jakub Mądrzyk. Jego Miedź Legnica zremisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na szczeblu Ekstraklasy ponownie wystąpił Xavier Dziekoński, którego Korona Kielce zremisowała 2:2 z Jagiellonią Białystok.

 

Pozostali ekstraklasowicze, czyli Wiktor Długosz, Oskar Krzyżak oraz Kacper Trelowski znaleźli się w kadrach meczowych swoich drużyn na spotkania 15. kolejki, jednak finalnie nie pojawili się na boiskach.

 

Fot. Skra Częstochowa