Raport wypożyczeń | Gol Pedro Vieiry

Jakub Mądrzyk, Pedro Vieira i Jordan Courtney-Perkins zanotowali występy w minionej serii gier. Portugalski napastnik zdobył swoją pierwszą bramkę dla Resovii Rzeszów.

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla Pedro Vieiry. Urodzony na Półwyspie Iberyjskim napastnik najpierw zanotował asystę w derbach Rzeszowa. Teraz do kluczowego podania dołożył trafienie. Portugalczyk wykorzystał zagranie Bartosza Kwietnia i w 9. minucie pokonał golkipera Ruchu Chorzów. Dla Vieiry to także pierwszy występ w pełnym wymiarze czasowym. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W miniony weekend rozgrywki wznowiła australijska A-League. Jordan Courtney-Perkins zanotował 26. minut w zespole Brisbane Roar FC. Obrońca wypożyczony z Rakowa pojawił się na murawie nieco po ponad godzinie gry, zastępując Carla Armiento. Jego zespół zremisował z Macarthur FC.

Jakub Mądrzyk wystąpił po raz czternasty na szczeblu eWinner II Ligi. Tym razem Stomil Olsztyn, do którego jest wypożyczony z Rakowa, musiał uznać wyższość Wisły Puławy. Podopieczni Szymona Grabowskiego przegrali 1:2. Honorową bramkę zdobył Jakub Tecław.