Raport wypożyczeń | Intensywny tydzień Czyża

W meczu Ekstraklasy, w pełnym wymiarze czasowym, po raz kolejny wystąpił Szymon Czyż. Jego Górnik Zabrze wygrał z Cracovią 1:0. Był to intensywny tydzień dla 22-latka, bowiem kilka dni wcześniej rozegrał 120 minut w meczu Fortuna Pucharu Polski, gdzie jego zespół po dogrywce wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

Kolejny udany występ ma za sobą wypożyczony do Korony Kielce Xavier Dziekoński. Nasz bramkarz zachował czyste konto w zremisowanym 0:0 meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Piastowi Gliwice.

W 14. kolejce Warta Poznań Oskara Krzyżaka wygrała 1:0 w wyjazdowym meczu przeciwko Widzewowi Łódź. Nasz obrońca cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Wiktor Długosz i Kacper Trelowski, wypożyczeni kolejno do Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław, nie znaleźli się w kadrach meczowych swoich drużyn na spotkania minionej kolejki.

Kolejny pełny występ w Fortuna 1 Lidze ma za sobą Jakub Mądrzyk, który w tym sezonie broni barw Miedzi Legnica. Jego zespół uległ 1:2 w wyjazdowym meczu przeciwko Resovii Rzeszów.

W przegranym meczu Skry Częstochowa ze Stomilem Olsztyn wystąpił Tobiasz Kubik, który rozegrał 82 minuty. Jakub Rajczykowski obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych. Oliwier Kucharczyk nie znalazł się natomiast w kadrze na ten mecz.