Raport wypożyczeń | Kolejne czyste konto Mądrzyka

Jakub Mądrzyk zanotował szóste czyste konto w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w barwach Miedzi Legnica. Tym razem 19-latek zanotował aż 6 udanych interwencji w wygranym 2:0 meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

W miniony weekend pełne spotkanie na szczeblu PKO BP Ekstraklasy rozegrał Xavier Dziekoński. Jego Korona Kielce zremisowała 1:1 w meczu z Ruchem Chorzów. W tym samym spotkaniu, po stronie drużyny ze Śląska, minuty zanotował Wiktor Długosz, który na boisku zameldował się w 46. minucie.

Na poziomie Ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze wystąpił Szymon Czyż. 22-latek rozegrał 41 minut w przegranym 1:2 meczu przeciwko Puszczy Niepołomice. Śląsk Wrocław wygrał natomiast w miniony poniedziałek z Radomiakiem Radom. To spotkanie z perspektywy ławki rezerowych obejrzał Kacper TrelowskiOskar Krzyżak z kolei nie znalazł się w kadrze Warty Poznań na mecz z Legią Warszawa.

W weekend grała również Skra Częstochowa, która zremisowała 2:2 w meczu przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Całe spotkanie rozegrał Tobiasz Kubik, natomiast Oliwier Kucharczyk spędził na murawie 24 minuty. Jakub Rajczykowski oglądał ten mecz z ławki rezerwowych.