Raport wypożyczeń: Kolejne występy Medalików

Pedro Vieira, Oskar Krzyżak i Jakub Mądrzyk zanotowali kolejne minuty na boiskach Fortuna 1. Ligi oraz eWinner 2. Ligi.

Oskar Krzyżak wybiegł w pierwszym składzie Skry Częstochowa na mecz z Arką Gdynia. W 51. minucie to przyjezdni z Pomorza wyszli na prowadzenie za sprawą Huberta Adamczyka. Dość szybko wyrównał Filip Kozłowski, ale w 74. minucie Omran Haydary ustalił wynik strzałem prawą nogą. Krzyżak przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Do ciekawego spotkania doszło w Głogowie. Miejscowy Chrobry zremisował 1:1 z Resovią Rzeszów. Strzelali tylko piłkarze z Podkarpacia. Najpierw Ruben Hoogenhout niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a potem Marek Mróz perfekcyjnym uderzeniem wyrównał stan meczu. Pedro Vieira pojawił się na placu gry w 64. minucie, kiedy to zastąpił Kamila Antonika. Portugalczyk wniósł sporo orzeźwienia w szeregi rzeszowian. Vieira był bliski ustalenia wyniku. Niestety piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

Jakub Mądrzyk, który jest wypożyczony do Stomilu Olsztyn zanotował kolejny występ w eWinner 2. Lidze. W ostatniej kolejce jego zespół zremisował 1:1 z GKS-em Jastrzębie. W 10. minucie Daniel Stanclik pokonał młodego golkipera uderzeniem z rzutu karnego. Stomil wyrównał na chwilę przed końcem za sprawą Karola Żwira.