Raport wypożyczeń: Pełne mecze Jakuba Mądrzyka

Jak co tydzień mamy dla Was raport, w którym podsumowujemy występy naszych piłkarzy przebywających na wypożyczeniu.

W środku poprzedniego tygodnia odbyły się mecze I rundy Pucharu Polski. W środowe popołudnie Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Podhale Nowy Targ, 3:0. Jakub Myszor występował do 77. minuty w barwach Niebieskich. W starciu dwóch ekstraklasowych klubów, Korona Kielce wygrała w serii rzutów karnych ze Stalą Mielec (1:1, k. 4:3). W drużynie z podkarpacia całe spotkanie między słupkami rozegrał Jakub Mądrzyk. Z "Pucharem Tysiąca Drużyn" pożegnał się natomiast GKS Tychy, który uległ na wyjeździe Olimpii Grudziądz, 2:4. Do 68. minuty w tyskim zespole występował Tobiasz Kubik.

Na ławce rezerwowych Pogoni Grodzisk Mazowiecki zasiadł Jakub Cierpiał, a jego zespół pokonał Lechię Gdańsk w serii rzutów karnych (1:1, k. 4:3). Z poziomu ławki mecz Kotwicy Kołobrzeg z rezerwami ŁKS-u Łódź (3:2) oglądał Leon Ziętek.

Przejdźmy do rozgrywek ligowych. W poniedziałek Stal Mielec z Jakubem Mądrzykiem w składzie zremisowała z Cracovią w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy, 1:1. Bramkarz grający w mieleckim zespole rozegrał pełne spotkanie i skapitulował przy okazji rzutu karnego strzelanego przez Benjamina Källmana.

Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, Ruch Chorzów uległ w niedzielę Stali Stalowa Wola, 0:2. W drużynie Niebieskich zagrał Jakub Myszor, który opuścił boisko w 64. minucie po obejrzeniu czerwonej kartki za dwie żółte. GKS Tychy uległ w poniedziałek na wyjeździe Stali Rzeszów, 1:5 a Tobiasz Kubik występował w drużynie gości do 64. minuty. W sobotnim wyjazdowym meczu Kotwicy Kołobrzeg z Miedzią Legnica (1:1) na ławce rezerwowych zasiadł Leon Ziętek.

W meczach 2 Ligi odbyło się kilka spotkań z udziałem naszych piłkarzy. W piątek, KKS 1925 Kalisz bezbramkowo zremisował z rezerwami ŁKS-u Łódź. W pierwszej połowie w barwach KKS-u zagrał Mateusz Andruszko, który obejrzał żółtą kartkę. W niedzielę pełne 90 minut dla Wisły Puławy rozegrał Łukasz Kabaj, a jego zespół przegrał na domowym obiekcie z Polonią Bytom, 1:3. Tego samego dnia, Jakub Cierpiał wszedł na boisko w 86. minucie spotkania Pogoni Grodzisk Mazowiecki z Rekordem Bielsko-Biała, które zakończyło się remisem, 1:1. Na ławkach rezerwowych swoje mecze spędzili Oliwier Kucharczyk ze Skry Częstochowa (porażka 1:4 na wyjeździe z Wieczystą Kraków) i Kacper Masiak z GKS-u Jastrzębie (wyjazdowa porażka, 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec).

Muhamed Šahinović spędził na ławce rezerwowych całe piątkowe spotkanie Nike Ligi, w którym Zemplín Michalovce uległ Slovanowi Bratysława, 2:4.