Raport wypożyczeń | Pięć występów Medalików

Szymon Czyż zaliczył występ w wygranych Wielkich Derbach Śląska, a oprócz niego występy zanotowała jeszcze czwórka piłkarzy, którzy przebywają na wypożyczeniach.

Xavier Dziekoński rozegrał 90. minut w spotkaniu Korony Kielce z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z województwa zachodniopomorskiego. W innym spotkaniu 8. kolejki PKO BP EkstraklasyŚląsk Wrocław pokonał 3:1 Puszczę Niepołomice. Kacper Trelowski obejrzał całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.

W Derbach Górnego Śląska 45 minut zagrał Szymon Czyż. Pomocnik został zmieniony w przerwie przez Daniego Pacheco. Wiktor Długosz przebywał w tym meczu na ławce rezerwowych. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Zabrze 1:0. W miniony weekend odbył się także Derby Poznania, które zakończyły się zwycięstwem Lecha (2:0). Na ławce Warty pozostał Oskar Krzyżak. PGE FKS Stal Mielec, w której na wypożyczeniu przebywa Jakub Rozwadowski, rozegra swój mecz w poniedziałek 18.09.

W meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia pokonała 2:1 Miedź Legnica. W drużynie z Dolnego Śląska kolejny mecz rozegrał Jakub Mądrzyk

Skra Częstochowa podzieliła się punktami z Radunią Stężyca. W zespole z Loretańskiej zagrali Tobiasz Kubik i Oliwier Kucharczyk. Pierwszy pojawił się na boisku równo z rozpoczęciem drugiej połowy, a ten drugi w przerwie został zastąpiony przez Filipa Nawrockiego. Jakub Rajczykowski obejrzał mecz z perspektywy ławki rezerwowych.