Raport wypożyczeń | Trzy występy Medalików

Jordan Courtney-Perkins, Pedro Vieira i Jakub Mądrzyk zanotowali kolejne mecze w zespołach, do których są wypożyczeni z Rakowa. Kontuzja wyeliminowała z gry Oskara Krzyżaka.

W 14. kolejce Fortuna 1. Ligi Resovię Rzeszów czekał wyjazd do Chojnic. Mirosław Hajdo od początku postawił na Pedro Vieirę. Portugalczyk przebywał na boisku niespełna godzinę. W 59. minucie zmienił go Kamil Antonik. Zespół z Podkarpacia wygrał 2:1.

 

Stomil Olsztyn z Jakubem Mądrzykiem w składzie po iście szalonym meczu pokonał Hutnika Kraków. Kibice zgromadzeni na stadionie przy alei marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie nie mogli narzekać. Zespół z Warmii wygrał 4:3, a bohaterem okazał się Piotr Kurbiel, który w 97. minucie przechylił szalę zwycięstwa na stronę Stomilu. Dla Mądrzyka był to 15. mecz na poziomie eWinner 2. Ligi.

 

Druga kolejka i drugi występ Jordana Courtneya-Perkinsa na boiskach A-League. Australijczyk zmienił w przerwie Jacka Hingerta. Niestety Brisbane Roar FC przegrywało już 0:2 z Melbourne City FC i ten wynik nie uległ zmianie do końca spotkania.

 

Skra Częstochowa przegrała z Górnikiem Łęczna 3:0. W zespole Jakuba Dziółki zabrakło Oskara Krzyżaka. "Do końca rundy jesiennej na boisku nie zobaczymy już Oskara Krzyżaka, który doznał poważnego urazu kolana podczas zgrupowania reprezentacji Polski U – 21. Nie ulega wątpliwości, iż mówimy o zawodniku, który stanowi istotny i bardzo pewny punkt naszej defensywy. Młody środkowy obrońca w najbliższy piątek (14 października) podda się zabiegowi, a następnie czeka go dłuższa rehabilitacja" - czytamy w komunikacie Skry Częstochowa.

 

Oskar, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

 

fot. Brisbane Roar FC/Facebook