Raport wypożyczeń | Występ Vieiry i Krzyżaka. Czyste konto Mądrzyka

Spośród piłkarzy wypożyczonych z Rakowa do innych klubów miniony weekend najlepiej będą wspominać Pedro Vieira i Jakub Mądrzyk. Zarówno Resovia jak i Stomil wygrały swoje mecze.

Piłkarze Resovii mieli powody do świętowania. Zespół prowadzony przez Mirosława Hajdo pokonał faworyzowaną Puszczę Niepołomice 2:1. Bramki dla zespołu z Podkarpacia zdobyli Marek Wasiluk i Klaudiusz Krasa. Pedro Vieira pojawił się na boisku w 63. minucie w miejsce Kamila Antonika. Portugalczyk został napomniany żółtą kartką.

Z kolei Oskar Krzyżak musiał przełknąć gorycz porażki. Sześć minut przed końcem spotkania Mateusz Kamiński skierował piłkę do bramki Skry Częstochowa. Tym samym trzy punkty zostały w Opolu. Wypożyczony z Rakowa defensor rozegrał kolejne 90. minut na poziomie Fortuna 1. Ligi.

Wielu emocji kibicom dostarczył zespół Stomilu Olsztyn. Miejscowi przeważali nad Śląskiem II Wrocław. Groźne akcje kreowali m.in. Filip Szabaciuk i Shun Shibata, który ostemplował spojenie słupka z poprzeczką. Stomil przechylił szalę zwycięstwa dopiero w 90. minucie, kiedy to piłkę do bramki rezerw Śląska wpakował Jakub Tecław. Dla wypożyczonego z Rakowa Jakuba Mądrzyka to kolejne spotkanie w eWinner II. Lidze. Młody golkiper zachował czyste konto.

W ostatnich dniach na wypożyczenie do Brisbane Roar FC udał się Jordan Courtney-Perkins. Australijska A League wystartuje 8 października. Zespół, w którym gra nasz obrońca zacznie zmagania od domowego starcia z Macarthur FC.