Raport z wypożyczeń | Asysta Daniela Szelągowskiego

Czterech zawodników Rakowa Częstochowa zaliczyli występy w zespołach, do których są wypożyczeni. Sprawdźcie pierwszy w 2023 roku raport z wypożyczeń.

Deian Sorescu od momentu wypożyczenia do FCSB rozegrał cztery meczu w rumuńskiej Super Lidze. Drużyna z "Soare" w składzie przegrała zaledwie jeden mecz. Pozostałe trzy kończyły się zwycięstwami Ros-Albastrich. W ostatnim meczu zespół Sorescu pokonał FC Voluntari 2:1, a wahadłowy przebywał na boisku 54 minuty. Łącznie w zespole ze stolicy Rumuunii rozegrał 234 minuty. FCSB zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Leonarda Strizu tracą trzy punkty do drugiego CFR Cluj i pięć do pierwszego FCV Farul.

Ostatnie tygodnie były intensywne dla Jordana Courtney'a-Perkinsa. Liga australijska grała niemal bez przerwy, a piłkarz wypożyczony z Rakowa jest podstawowym zawodnikiem Brisbane Roar FC. Do tej pory "Jordi" rozegrał 15 występów w A League. W ostatniej kolejce piłkarze prowadzeni przez Warrena Moona przegrali z Central Coast Mariners 1:2, a obrońca Medalików spędził na placu gry 76 minut.

Asystą z rozgrywkami Fortuna 1. Ligi przywitał się Daniel Szelągowski. "Szeli" już w 8. minucie świetnym dośrodkowaniem obsłużył Tomasza Mikołajczaka, który wyprowadził Chojniczankę na prowadzenie. Drugą bramkę dołożył Adam Ryczkowski, a zespół z Chojnic pokonał Skrę Częstochowa 2:0. 20-letni pomocnik rozegrał 76 minut.

Weekend gorzej będzie wspominał Pedro Vieira. Resovia przegrała 0:2 z Wisłą Kraków. Portugalczyk przebywał na boisku do 57. minuty, kiedy to został zmieniony przez Kamila Antonika. To 14 występ ofensywnego pomocnika na poziomie Fortuna 1. Ligi.

Stomil Olsztyn z Jakubem Mądrzykiem w składzie rozpocznie ligowe zmagania za tydzień. Pierwszy rywalem zespołu z Warmii będzie Polonia Warszawa. Podobnie sytuacja ma się z Xavierem Dziekońskim. Młody bramkarz przebywa na wypożyczeniu w Garbarni Kraków. Drużyna z Ludwinowa zainauguruje wiosnę od meczu z Pogonią Siedlce. Z kolei Oskar Krzyżak rehabilituje się po operacji stawu kolanowego.