Raport z wypożyczeń | Asysta Pedro Vieiry

Pedro Vieira z kolejną asystą oraz czyste konto Jakub Mądrzyka w Derbach Warmii i Mazur - to najważniejsze wydarzenia minionej kolejki z udziałem wypożyczonych zawodników Rakowa.

FCSB umocniło swoją pozycję w tabeli rumuńskiej SuperLigi, pokonując 1:0 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Deian Sorescu rozegrał całe spotkanie w barwach zespołu z Bukaresztu. Dla "Soare" był to już dziewiąty mecz w tegorocznych rozgrywkach rumuńskiej Ekstraklasy.

Kolejny występ w Chojniczance zanotował Daniel Szelągowski. Pomocnik rozegrał 45. minut przeciwko Ruchowi Chorzów. Po przerwie zastąpił go Szymon Stróżyński. Broniąca się przed spadkiem Chojniczanka musiała uznać wyższość walczącego o awans do Ekstraklasy Ruchu Chorzów. Mecz zakończył się wygraną 1:0 zespołu z Górnego Śląska.

Na zwycięską ścieżkę wróciła Resovia. Zespół z Rzeszowa wygrał 2:0 z Odrą Opole, a swój wkład wygraną miał Pedro Vieira. W 29.minucie wynik otworzył Rafał Mikulec. Wszystko wskazywało na jednobramkowe zwycięstwo gospodarzy. Opolanie chcieli zdobyć choć punkt. W ostatniej wydawałoby się, akcji meczu w pole karne Resovii powędrował bramkarz Odry. Rzeszowianie nie tylko wybronili akcję. Pedro Vieira przejął piłkę, przebiegł z nią do połowy boiska. Do futbolówki dopadł Ruben Hoogenhout, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Kolejne czyste konto Jakuba Mądrzyka. W Derbach Warmii i Mazur Stomil Olsztyn zremisował 0:0 z Olimpią Elbląg. Młody golkiper popisał się kluczową interwencją w 44. minucie, kiedy to stanął sam na sam z Jakubem Branieckim i pewnie zatrzymał napastnika Olimpii.

Xavier Dziekoński rozegrał kolejne minuty w barwach Garbarni Kraków. Tym razem zespół z Ludwinowa wygrał 3:2 z rezerwami Śląska Wrocław. Dzięki temu zwycięstwu drużyna "Dziekona" opuściła strefę zagrożoną spadkiem.

Jordan Courtney-Perkins pauzował wskutek czerwonej kartki, jaką obejrzał w poprzedniej kolejce.