Raport z wypożyczeń | Cztery występy Medalików

W miniony weekend Deian Sorescu, Pedro Vieira, Jakub Mądrzyk i Xavier Dziekoński wystąpili w meczach ligowych drużyny, do których są wypożyczeni.

W Rumunii sezon wchodzi w decydującą fazę. Kluby SuperLigi zostały podzielone na grupy: mistrzowską i spadkową. O przynależności do grupy decydowały punkty zdobyte podczas sezonu zasadniczego. W pierwszym meczu fazy mistrzowskiej FCSB zremisowało 1:1 z Universitateą Craiovą. Deian Sorescu przebywał na boisku pełne 90. minut.

Trzy punkty zanotowała Resovia z Pedro Vieirą w składzie. Jedyną bramkę zdobył Marek Mróz w 3. minucie. Portugalczyk grał 78. minut. W dalszej części meczu zastąpił go Bartłomiej Einzenchart. Dla Vieiry był to już 18 występ w Fortuna 1. Lidze.

Kolejne czyste konto Jakuba Mądrzyka. Stomil Olsztyn bezbramkowo zremisował z Górnikiem Polkowice. Wypożyczony z Rakowa Częstochowa bramkarz spędził na boisku 90. minut. Dla Mądrzyka to dziewiąty mecz na "zero" z tyłu.

W gorszym nastroju był drugi z młodych bramkarzy, którzy ogrywa się na poziomie eWinner II Ligi. Garbarnia Kraków przegrała 2:3 ze Zniczem Pruszków. W 49. minucie wynik ustalił Maciej Firlej, który pokonał Xaviera Dziekońskiego strzałem z jedenastego metra.

Wypożyczony do Chojniczanki Chojnice Daniel Szelągowski przeszedł rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego. 20-latek kontuzji doznał w meczu Fortuna 1 Ligi z Ruchem Chorzów. Na wypożyczeniu w Chojniczance wybiegł w podstawowym składzie we wszystkich meczach rundy wiosennej. Zabieg w pełni się udał, a "Szeli" rozpocznie rozpoczyna rehabilitację. Przerwa w grze potrwa około 6 miesięcy.

Jordana Courtneya-Perkinsa zabrakło w kadrze Brisbane Roar FC podczas ostatniego meczu z Western United. Australijczyk został powołany do reprezentacji U-23. Socceroos będą się przygotowywać do eliminacji AFC Asian Cup U-23 Qatar 2024 we Włoszech. W ramach zgrupowania "Jordi" i jego koledzy rozegrają dwa sparingi - 24 marca zagrają z reprezentacją Szwajcarii do lat 20, a 27 marca zagrają z drużyną występującą w Serie B, Como 1906 FC.