Raport z wypożyczeń | Czyste konto Jakuba Mądrzyka

Polskie ligi wystartowały, a wraz z nimi pięciu piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy przebywają na wypożyczeniach.

Na najwyższym szczeblu rozgrywek mamy aż czterech Medalików, którzy zbierają cenne doświadczenie w innych klubach. Wiktor Długosz przebywa na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. "Niebiescy" wrócili do Ekstraklasy po dłuższej nieobecności. Inauguracyjne spotkanie zaczęli od porażki 1:2 z KGHM Zagłębiem Lubin. "Długi" grał do 64. minuty, kiedy to został zmieniony przez Michała Feliksa.

PGE FKS Stal Mielec zremisowała 2:2 z Cracovią. Jakub Rozwadowski nie znalazł się w kadrze meczowej zespołu z Podkarpacia. W poniedziałek mierzyły się Śląsk Wrocław i Korona Kielce, czyli zespoły, do których są wypożyczeni odpowiednio Kacper Trelowski i Xavier Dziekoński. Mecz zakończył się remisem 1:1.  Drugi z Medalików rozegrał 90. minut, z kolei "Trelu" pozostał na ławce rezerwowych.

Jakub Mądrzyk zmienił klub. Ze Stomilu Olsztyn przeniósł się do Miedzi Legnica. Zmienił też poziom rozgrywek z II Ligi na I, ale wciąż pozostaje w wysokiej formie. Młody bramkarz zachował czyste konto w meczu z GKS-em Katowice.

Aż trzech Medalików ogrywa się na poziomie II Ligi w Skrze Częstochowa. W pierwszym składzie na mecz przeciwko Hutnikowi Kraków wyszedł Tobiasz Kubik, który przebywał na boisku nieco ponad godzinę. W 62. minucie wychowanka Rakowa zmienił Michał Kitliński. Oliwier Kucharczyk w przerwie zastąpił Filipa Naworckiego i został napomniany czerwoną kartką, natomiast Jakub Rajczykowski całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.