Raport z wypożyczeń | Gole Sorescu i Courtneya-Perkinsa

Trzynaste czyste konto Jakuba Mądrzyka oraz gole Deiana Sorescu i Jordana Courtneya-Perkinsa to najważniejsze wydarzenia z udziałem wypożyczonych Medalików.

Dobre wieści płyną z Rumunii. FCSB wygrało 2:1 z Universitateą Craiova, a do takiego stanu rzeczy znacząco przyczynił się Deian Sorescu, który w 84. minucie pokonał bramkarza rywali. Zespół "Soare" dzięki tej wygranej przesunął się na pozycję wicelidera SuperLigi.

Jordan Courtney-Perkins także zdobył bramkę. Gol Australijczyka ustalił wynik meczu Melbourne Victory - Brisabane Roar FC. "Jordi" rozegrał całe spotkanie, a bramkę zdobył w 54. minucie mocnym strzałem pokonując Paula Izzo. Dla 20-letniego obrońcy to 25 występ w A League i pierwsze trafienie.

Derby Rzeszowa zakończyły się porażką Resovii (1:2), do której jest wypożyczony Pedro Vieira. Portugalczyk pojawił się na boisku w 67. minucie zmieniając Bartłomieja Eizencharta. Skra Częstochowa z Oskarem Krzyżakiem pokonała 1:0 GKS Katowice. Dla Krzyżaka był to ósmy mecz w tym sezonie Fortuna 1. Ligi.

Trwa seria Stomilu Olsztyn i Jakuba Mądrzyka. Wicelider eWinner II Ligi podzielił się punktami ze Zniczem Pruszków (0:0). Dla zespołu z Warmii i Mazur to 15 mecz bez porażki, dla bramkarza wypożyczonego z Rakowa trzynaste czyste konto w sezonie. Garbarnia z Xavierem Dziekońskim uległa czwartej sile ligi Kotwicy Kołobrzeg 0:1. Golkiper rozegrał 90. minut.