Raport z wypożyczeń | Kacper Trelowski obronił rzut karny

Kolejny mecz Jakub Mądrzyka oraz debiut i obroniony rzut karny przez Kacpra Trelowskiego to najważniejsze wydarzenia z udziałem Medalików przebywających na wypożyczeniu.

Kolejny wstęp na poziomie Ekstraklasy zanotował Xavier Dziekoński. Korona Kielce, do której jest wypożyczony, przegrała 0:1 z Górnikiem Zabrze. Inny z młodych bramkarzy - Kacper Trelowski - zadebiutował w Śląsku Wrocław. "Trelu" obronił rzut karny egzekwowany przez Piotra Wlazło, ale wrocławianie musieli uznać wyższość PGE FKS Stali Mielec. Na ławce rezerwowych zespołu z Podkarpacia zabrakło Jakuba Rozwadowskiego. W kadrze Ruchu Chorzów nie znalazł się Wiktor Długosz.

W poniedziałek Miedź Legnica rozegrał ciekawe spotkanie z Polonią Warszawa. Zespół z Dolnego Śląska wygrała 4:3, a Jakub Mądrzyk rozegrał 90. minut.

Skra Częstochowa przegrała 1:2 z Olimpią Elbląg. Oliwier Kucharczyk rozegrał cały mecz, a Tobiasz Kubik przebywał na boisku do 78. minuty. Jakub Rajczykowski w tym meczu pozostał na ławce rezerwowych.