Raport z wypożyczeń | Kolejne czyste konto Jakuba Mądrzyka

Czas na najnowszy raport z wypożyczeń. Jakub Mądrzyk zaliczył jedenasty mecz bez straty gola, a zespół Deiana Sorescu pokonał lidera Superligi.

Deiana Sorescu rozegrał 88. minut i został upomniany żółtą kartką w meczu przeciwko FCV Farul Constanța. To bardzo ważne zwycięstwo FCSB, które finalnie może być istotne dla układu tabeli Superligi. Zespół Sorescu wciąż zajmuje trzecie miejsce, natomiast zmniejszył swój dystans do pierwszego Farula do dwóch punktów.

Na Antypodach doszło do starcia dwóch piłkarzy związanych z Rakowem Częstochowa. Wellington Phoenix zremisowało 2:2 z Brisbane Roar FC. W barwach tego drugiego zespołu gra Jordan Courtney-Perkins. Australijczyk pojawił się na płycie boiska w 69. minucie, zastępując Jeza Lofthousa. Jako ciekawostkę warto odnotować, że w barwach Wellington Phoenix zagrał Oskar Zawada, który w sezonie 2020/21 bronił barw Medalików. Napastnik zdobył bramkę przeciwko drużynie Courtneya-Perkinsa.

90. minut, czyste konto i do tego zwycięstwo - tak wygląda bilans Oskara Krzyżaka. Skra Częstochowa pokonała 1:0 Arkę Gdynia. Dla wychowanka Rakowa był to trzeci mecz po przebytej nie tak dawno kontuzji kolana. Drugi z Medalików występujących na poziomie Fortuna 1. Ligi, Pedro Vieria, zanotował 18. minut przeciwko Chrobremu Głogów. Mecz zakończył się podziałem punktów (1:1).

Jakub Mądrzyk podtrzymał dobrą serię. Młody bramkarz zanotował jedenaste czyste konto w sezonie. Stomil Olsztyn pokonał 2:0 GKS Jastrzębie. Zespół Mądrzyka zajmuje trzecie miejsce w eWinner II Lidze premiowane grą w barażach o awans. Zgoła odmienne nastroje towarzyszą Xavierowi Dziekońskiemu. Garbarnia Kraków przegrała 0:1 z Siarką Tarnobrzeg. Klub z Rydlówki zajmuje przedostatnią pozycję w lidze.