Raport z wypożyczeń: koniec sezonu w Serie B

W minionym tygodniu na pierwszoligowym i drugoligowym froncie rozegrano kolejne spotkania ligowe, w których mogliśmy zobaczyć zawodników wypożyczonych z Rakowa.

W Fortuna I lidze niezwykle ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odnieśli zawodnicy GKS-u Jastrzębie, którzy pokonali 2:0 Stomil Olsztyn. Poczynaniom kolegów z ławki rezerwowych przyglądał się Jakub Apolinarski.

 

Coraz gorzej przedstawia się natomiast sytuacja GKS-u Bełchatów. Bełchatowianie po porażce 0:3 w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce są już praktycznie o krok od spadku do II ligi. Od początku drugiej części spotkania na Suzuki Arenie na placu gry oglądaliśmy Jakuba Batora.

 

W 33. kolejce eWinner 2 ligi na boiska wybiegły drużyny Oskara Krzyżaka i Kacpra Trelowskiego, które zmierzyły się ze sobą w bezpośrednim starciu. Sokół Ostróda zremisował z Bytovią 1:1. Krzyżak spędził na boisku pełne 90. minut, notując na swoim koncie żółty kartonik. “Trelu” z kolei cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

 

W środę w ramach 34. Kolejki II ligi Bytovia podzieliła się punktami na własnym boisku z Hutnikiem Kraków 1:1, a Krzyżak ponownie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Do bramki Sokoła w starciu z Chojniczanką Chojnice wskoczył natomiast Trelowski, który nie był jednak w stanie uchronić swojego zespołu od porażki 0:2.

 

Rozgrywki zakończyła już natomiast włoska Serie B, w której w barwach Pordenone Calcio występował Sebastian Musiolik. Pordenone w końcowym rozrachunku uplasowało się na 15. pozycji z dorobkiem 45 punktów. “Musiol” w ekipie z północy Italii wystąpił łącznie w 31 meczach, w których zanotował 6 goli i 3 asysty.