Raport z wypożyczeń: podsumowanie sezonu

Na zakończenie sezonu 2020/2021 po raz ostatni przyglądamy się zawodnikom wypożyczonym do innych klubów.

We włoskiej Serie B Sebastian Musiolik rozegrał łącznie w barwach Pordenone Calcio 31 meczów, w których zanotował 6 goli i 3 asysty. Jego drużyna uplasowała się na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów, co dało zespołowi z północy Włoch utrzymanie w Serie B.

 

Wypożyczony do pierwszoligowego GKS Jastrzębie Jakub Apolinarski spędził na boiskach 1133 minuty. Zagrał w 25 spotkaniach ligowych i jednym pucharowym. Zdobył bramkę w ostatnim meczu sezonu z Resovią. GKS utrzymał się na zapleczu ekstraklasy, zajmując ostatecznie 14. miejsce w tabeli.

 

Na pierwszoligowym froncie 20 meczów w barwach GKS Bełchatów rozegrał Jakub Bator. 20-letni pomocnik przebywał na boisku łącznie przez 918 minut i zdobył jedną bramkę w meczu z Górnikiem Łęczna. Jego drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli Fortuna I ligi i w przyszłym sezonie zagra o szczebel niżej.

 

Na rundę wiosenną do drugoligowego Sokoła Ostróda wypożyczony był Kacper Trelowski. 17-letni bramkarz wystąpił w 11 meczach eWinner II ligi, a jego drużyna jako beniaminek zapewniła sobie spokojne utrzymanie.

 

Również wiosną na wypożyczeniu w Bytovii Bytów przebywał Oskar Krzyżak. 19-latek zagrał na drugoligowych boiskach w 17 meczach – we wszystkich w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył też dwie bramki w spotkaniach z Błękitnymi Stargard i GKS Katowice.