Raport z wypożyczeń: Pordenone zostaje w Serie B

Sprawdzamy jak radzili sobie zawodnicy Rakowa, którzy aktualnie przebywają na wypożyczeniach w innych klubach.

Włoskie Pordenone Sebastiana Musiolika wygrało 2:0 z Cosenzą w ostatniej kolejce sezonu. Sebastian na boisku spędził 75 minut. Dzięki zwycięstwu zespół Polaka zagwarantował sobie ligowy byt. Ostatecznie Pordenone zajęło 15. miejsce w tabeli i zgromadziło 45. punktów. Musiolik w 31 rozegranych meczach zdobył 6 bramek i zanotował 3 asysty.

W Fortuna 1 Lidze GKS Jastrzębie, w którym występuje Jakub Apolinarski zremisowało 1:1 z ŁKS-em Łódź. "Apo" rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, jednak w przerwie został zmieniony przez Jakuba Niewiadomskiego. Dodatkowo nasz zawodnik został napomniany żółtą kartką. Warto dodać, że gola dla jastrzębian zdobył wychowanek Rakowa - Daniel Rumin.

Z kolei Jakub Bator w pojedynku GKS Bełchatów - Arka Gdynia pojawił się na boisku w 82. minucie. GKS, do którego został wypożyczony, przegrał z finalistą Pucharu Polski 0:3.

Bełchatowianie zamykają ligową tabelę tracąc 3 punkty do Zagłębia Sosnowiec. Z kolei na 16. miejscu plasuje się GKS 1962 Jastrzębie.

Na trzecim poziomie rozgrywkom Bytovia Bytów przegrała na własnym boisku ze Stalą Rzeszów 0:2. Oskar Krzyżak grający dla gospodarzy rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. A jednego z goli dla Stali zdobył bardzo dobrze znany kibicom RKS-u, były kapitan Czerwono-Niebieskich Wojciech Reiman.

Kacper Trelowski spędził cały mecz na ławce dla rezerwowych, a jego drużyna, Sokół Ostróda, przegrała na wyjeździe z Motorem Lublin 1:4.

W tabeli eWinner 2 Ligi Sokół zajmuje 11. miejsce, a Bytovia 17. i do pierwszej "bezpiecznej" lokaty traci jeden punkt.