Raport z wypożyczeń | Weekend czystych kont

Jakub Mądrzyk i Xavier Dziekoński zanotowali mecze bez straty gola. Dla pierwszego z nich jest już dwunaste takie osiągnięcie w obecnym sezonie.

Deian Sorescu zanotował kolejny pełny występ w barwach FCSB. Jego zespół przegrał 0:1 w spotkaniu z Rapidem Bukareszt. FCSB zajmuje trzecie miejsce w tabeli Superligi ze startą pięciu punktów do liderującego FCV Farul Constanța.

Resovia Rzeszów zremisowała 0:0 z Puszczą Niepołomice. W 75. minucie na boisku pojawił się Pedro Vieira, który zastąpił Bartłomiej Eizencharta. Dla Portugalczyka był to już 18 występ na szczeblu Fortuna 1. Ligi.

Skra Częstochowa podzieliła się punktami z Odrą Opole. Spotkanie w pełnym wymiarze rozegrał wypożyczony z Rakowa, Oskar Krzyżak. Skra znajduje się na 16. miejscu w tabeli, a dla Krzyżaka był to siódmy mecz ligowy.

Pełne 90 minut w barwach Brisbane Roar FC rozegrał także Jordan Courtney-Perkins. Australijczyk nie miał jednak powodów do zadowolenia, ponieważ jego zespół przegrał 0:2 z Sydney FC.

Jakub Mądrzyk podtrzymał dobrą passę i zanotował kolejne, już dwunaste w sezonie czyste konto. Tym razem Stomil Olsztyn pokonał 3:0 rezerwy Śląska Wrocław. Zwycięstwo zespołu z Warmii i Mazur umocniło drużynę na drugim miejscu w tabeli eWinner II. Ligi.

Garbarnia Kraków z Xavierem Dziekońskim w bramce pokonała 2:0 Radunię Stężyca. To pierwsze czyste konto bramkarza wypożyczonego z Rakowa Częstochowa. Zwycięstwo na Kaszubach sprawiło, że Garbarnia traci zaledwie punkt od miejsc dających utrzymanie w lidze.