Remis po walce. Raków - Śląsk 1:1

Raków Częstochowa zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Patryk Kun.

W wyjściowej jedenastce znalazł się debiutant, Vladyslav Kochergin. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Oba zespoły dążyły do zdobycia bramki, ale czujni byli przede wszystkim bramkarze, Kacper Trelowski i Michał Szromnik. Gol otwierający wynik spotkania padł dopiero w 45. minucie. Zdobył go Caye Quintana, dobijając swój własny strzał z bliskiej odległości.

W przerwie meczu trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Ben Lederman i Mateusz Wdowiak. W 62. minucie Czerwono-Niebieskim udało się doprowadzić do wyrównania. Do piłki na 30. metrze od bramki rywali dopadł Patryk Kun i mocno uderzył po ziemi obok bezradnego Szromnika. Raków niesiony głośnym dopingiem kibiców szukał bramki dającej prowadzenie. W 82. minucie bliski szczęścia był Vladislavs Gutkovskis, ale w starciu z bramkarzem gości został znokautowany, a sędzia tego spotkania Tomasz Kwiatkowski nie zakwalifikował tego zagrania jako faul. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły sie punktami.

Kolejny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają w sobotę, 16 kwietnia na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: Kun 62' - Quintana 45'

Raków: Trelowski - Tudor, Petrasek, Rundić, Kun, Sorescu (80. Sturgeon), Papanikolaou, Kochergin (46. Wdowiak), Ivi (83. Cebula), Gwilia (46. Lederman), Gutkovskis (87. Arak)

Śląsk: Szromnik - Tamas, Golla, Bejger, Garcia (84. Stiglec), Olsen (83. Mączyński), Schwarz, Janasik, Quintana (50. Sobota), Jastrzembski (55. Pich), Piasecki (83. Exposito)

Żółte kartki: Gwilia, Wdowiak, Tudor - Golla, Olsen, Jastrzembski, Schwarz