Remis po zaciętej walce. Raków - Cracovia 1:1

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Cracovią w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Przez pierwszy kwadrans obie drużyny nie stworzyły stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. W 17. minucie Mateusz Wdowiak dobrze zgrał piłkę głową do nadbiegającego Patryka Kuna. Ten huknął z całej siły, ale minimalnie przestrzelił. W 38. minucie świetnie rzut rożny rozegrali nasi zawodnicy. Ivi Lopez dośrodkował do Bena Ledermana, ten dograł piłkę w pole karne, a tam idealnie odnalazł się Vladislavs Gutkovskis, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Cracovia próbowała jeszcze odrobić straty przed koncem pierwszej połowy, ale świetnie w bramce spisywał się Vladan Kovacević.

Po zmianie stron Raków nie zamierzał poprzestawać na jednobramkowym prowadzeniu. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Kovacević posłał długą piłkę do Iviego, który był ostro faulowany tuż przed polem karnym. Strzał z rzutu wolnego jednak minimalnie minął bramkę Cracovii. Minutę później ponownie Ivi Lopez dopadł do piłki i oddał mocny strzał po ziemi, ale piłka o centymetry minęła słupek. W 58. minucie futbolówkę w siatce umieścił Mateusz Wdowiak, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Cztery minuty później trafieniem odpowiedzieli goście za sprawą wprowadzonego z ławki Sergiu Hanki. W 65. minucie Fran Tudor oddał strzał z najbliszej odlełości, ale piłka wylądowała na poprzeczce. W 75. minucie po rzucie rożnym wysoko do piłki wyskoczył Zoran Arsenić, jednak piłka po jego strzale przeleciała nad bramką. W 86. minucie z kontrą wyszli goście. Kakabadze przestrzelił jednak z około 25 metrów.

Do końca sezonu w PKO BP Ekstraklasie pozostały już tylko dwie kolejki. W następnym meczu Czerwono-Niebiescy w sobotę, 14 maja na wyjeździe zagrają z Zagłębiem Lubin. Sezon zakończymy tydzień później przy Limanowskiego 83 przeciwko Lechii Gdańsk. Sprzedaż biletów na to spotkanie wystartuje w najbliższą środę, 11 maja. Szczegóły znajdziecie: TUTAJ.

Raków Częstochowa - Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 38 - Hanca 62

Raków: Kovacević - Arsenić, Petrasek, Tudor, Kun, Lederman (85. Gwilia), Papanikolaou, Sturgeon (46. Długosz), Ivi (90. Musiolik), Wdowiak (85. Kochergin), Gutkovskis (82. Arak)

Cracovia: Hrosso - Rapa, Rodin, Ghita, Jablonsky, Siplak (61. Kakabadze), Rasmussen, Myszor, (90. Ogorzały) Rakoczy (61. Rivaldo Junior), Konoplyanka (27. Hanca), Van Amersfoort

Żółte kartki: Papanikolaou, Tudor - Jablonsky, Rakoczy