Remis Rakowa II z Gwarkiem Ornontowice

W 2. kolejce Haiz IV ligi gr. Śląskiej I piłkarze Rakowa II Częstochowa zremisowali z Gwarkiem Ornontowice 1:1. Jedyną bramkę dla Czerwono-Niebieskich zdobył Przemysław Oziębała.

Mimo upalnej pogody oba zespoły stworzyły w pierwszej połowie po kilka okazji do zdobycia bramki. Do przerwy utrzymywał się jednak wynik bezbramkowy. Tuż po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Przemysław Oziębała wykazał się instynktem strzeleckim i pewnym strzałem pokonał bramkarza Gwarka. W 58. minucie golem odpowiedzieli goście. Wynik tego spotkania już się nie zmienił i tym samym oba zespoły podzieliły się punktami.

W najbliższą sobotę Raków II zagra na wyjeździe z Dramą Zbrosławice. Wcześniej, we wtorek, Czerwono-Niebiescy w finale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN zmierzą się z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice.

Raków II Częstochowa – Gwarek Ornontowice 1:1

Bramka: Oziębała (46.)

Raków II: Sztekler – Chłód, Mizgała, Krzyżak, Lenartowski, Januszewski (80. Kosin), Piątkowski (65. Dzierbicki), Ślęzak, Brzęczek (70. Krysik), Głasek (65. Budnicki), Oziębała