Remis rezerw Rakowa z Piastem II

W pierwszym meczu rundy wiosennej rezerwy Rakowa zremisowały z Piastem II Gliwice 2:2.

Wynik otworzył po niespełna pół godzinie gry Łukasz Kmieć wykorzystując rzut karny. Następnie przez długi czas utrzymywało się prowadzenie czerwono-niebieskich. Goście zdołali wyrównać w 80. minucie gry. Kilka chwil później ponownie Kmieć wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Niestety w doliczonym czasie gry Piast II zdobył gola dającego tej drużynie punkt.

Częstochowianie utrzymali 8. lokatę w grupie 1. IV ligi. Za tydzień nasi piłkarze mieli zmierzyć się z Nadwiślanem Góra, ale z powodu kłopotów finansowych ekipa z Góry wycofała się z rozgrywek.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Mecz na pewno mógł podobać się kibicom. Było bardzo dużo akcji bramkowych. Jedyne czego możemy żałować to tego, że nie udało nam się dowieźć korzystnego rezultatu, bo gola na 2:2 straciliśmy w 92. minucie. Dziękuję chłopakom za walkę. Moi podopieczni zostawili dzisiaj dużo zdrowia na boisku.

RKS Raków II Częstochowa - Piast II Gliwice 2:2 (1:0)

1:0 - Kmieć 29. (k.)
1:1 - Przeciwnik 80.
2:1 - Kmieć 84.
2:2 - Przeciwnik 92.

Raków II: Lis - Nowakowski, Małolepszy, Mesjasz, Żmijewski, Kmieć, Duriska (46. Ocimek), Wojtyra, Mizgała (46. Kowalczyk), Czerkas, (46. Siedlik), Jaworski (65. Sośniak)