Remis w Krakowie. Cracovia - Raków 2:2 [RELACJA]

W meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował z Cracovią na wyjeździe. Bramki dla naszej drużyny strzelali Tomas Petrasek i David Tijanić.

Początek spotkania w Krakowie rozpoczął się z delikatną przewagą ze strony Czerwono-Niebieskich. Głęboko schowany w defensywie zespół Pasów nie pozwalał na stworzenie groźniejszych sytuacji. Aż do 11. minuty, kiedy gospodarze popełnili juniorski błąd pozostawiając niekrytego w polu karnym Tomasa Petraska. David Tijanić wykorzystał chwilę nieuwagi w szeregach przeciwnika i dośrodkował na głowę naszego obrońcy, który precyzyjnie wykończył akcję zdobywając gola.

 

Zaledwie 4 minuty czekaliśmy na kolejną bramkę. Tijanić precyzyjnym strzałem z okolic 30 metra pokonał Karola Niemczyckiego. Bramkarz Cracovii nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Zespół Michała Probierza mozolnie próbował wyprowadzać kolejne ataki. W 21. minucie niestety przyniosło to korzyść dla gospodarzy. Filip Piszczek dośrodkowanie z rzutu rożnego zamienił na bramkę kontaktową.

 

Pasy po zdobyciu gola na 1:2 zaczęły sobie coraz pewniej poczynać na boisku. Każda kolejna akcja była bardziej niebezpieczna od poprzedniej, ale świetnie w bramce zachowywał się Jakub Szumski. Tuż przed przerwą wybronił bardzo groźny strzał z powietrza Ivana Fiolicia. Do szatni piłkarze Rakowa schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

 

Początek drugiej połowy nie przyniósł zbyt wielu akcji zakończonych strzałami. Obie drużyny były już o wiele bardziej uważne w grze defensywnej. Sama gra z kolei się wyostrzyła, żółte kartki za faule w zespole gospodarzy otrzymali Loshaj i Hanca. W naszej drużynie został z kolei napomniany Patryk Kun. 

 

Do 77. minuty czekaliśmy na zagrożenie pod bramką Cracovii. Szybka wymiana podań pomiędzy Gutkovskisem, Lopezem i Schwarzem zakończyła się strzałem tego ostatniego. Niestety czeski pomocnik chybił ponad bramką. 2 minuty później krakowianie zrewanżowali się atakiem. Alvarez uderzył z dystansu i piłka trafiła w poprzeczkę. W 98. minucie padła bramka wyrównująca dla zespołu Pasów. Gol autorstwa Ivana Fiolicia został uznany po weryfikacji VAR. Mecz zakończył się remisem 2:2.

 

Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)

 

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Szymonowicz, Hanca, Dimun (69. Vestenicky), Fiolić, van Amersfoort, Loshaj, Thiago (46. Alvarez), Piszczek

 

Raków Częstochowa: Szumski - Piątkowski, Petrasek, Wilusz, Cebula (59. Ivi Lopez), Sapała, Schwarz (90+4. Papanikolaou), Tijanić (80. Malinowski), Tudor, Kun (90+4. Niewulis), Gutkovskis (80. Musiolik)

 

Gole: Piszczek (21.), Fiolić (90+8.) - Petrasek (11.), Tijanić (15.)

 

Żółte kartki: van Amersfoort, Loshaj, Hanca - Kun