Remis w sparingu z Widzewem Łódź

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w meczu sparingowym z Widzewem Łódź 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Ben Lederman i Marko Poletanović. Dla łodzian dwukrotnie trafił Karol Czubak.

Wynik sobotniego sparingu otworzyli zawodnicy Widzewa za sprawą Karola Czubaka, który już w 8. minucie pokonał Branislava Pindrocha. Z biegiem czasu Czerwono-Niebiescy przejmowali inicjatywę na boisku i to przełożyło się na bramkę Bena Ledermana w 34. minucie. Pomocnik przytomnie zachował się w polu karnym i sprytnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Widzewa. Ozdobą meczu był gol Marko Poletanovicia zdobyty tuż przed przerwą. Serb z około 20. metrów uderzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki gości.

W przerwie meczu trenerzy obu zespołów dokonali kilku zmian w składach. Po zmianie stron częstochowianie szukali swoich szans m.in. po strzałach z dystansu i ze stałych fragmentów gry, ale jedyną bramkę w tej części meczu zdobyli podopieczni trenera Enkeleida Dobiego. W 80. minucie ponownie skutecznym strzałem popisał się Czubak, wykorzystując precyzyjne dogranie Mateusza Michalskiego. Wynik meczu już się nie zmienił i sobotni sparing zakończył się remisem 2:2.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:2 (2:1)

Bramki: Lederman 34, Poletanović 45 - Czubak 8, 80

Raków: Pindroch (46. zawodnik testowany) - Wilusz, Niewulis, Mikołajewski, Malinowski (30. Tudor, 59. zawodnik testowany), Lederman (46. Tijanić), Poletanović (46. Kaczmarek), Schwarz (46. Brown Forbes), Cebula (46. Papanikolaou), Bartl (30. Kun, 59. Żurek), Ivi Lopez (46. Musiolik)