Remis z beniaminkiem. Raków - Radomiak 2:2

Raków Częstochowa zremisował w zaległym meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom 2:2. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Ivi Lopez i Sebastian Musiolik.

Mecz świetnie rozpoczął się dla naszego zespołu. W 6. minucie Ivi Lopez wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Radomiaka. Kwadrans później Maurides odnalazł się dobrze w polu karnym i zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu ze skrzydła, nie dając szans Kacprowi Trelowskiemu na skuteczną interwencję.

 

W 72. minucie ponownie Maurides popisał się skutecznością. Kacper Trelowski obronił strzał Mateusza Radeckiego, ale dobitka Portugalczyka trafiła już do siatki. Częstochowianie dążyli do wyrównania i ta sztuka udała się w 79. minucie. Sebastian Musiolik idealnie odnalazł się w polu karnym i głową posłał piłkę do bramki.

 

Kolejne spotkanie przy Limanowskiego 83 już w niedzielę o godzinie 12:30. Do Częstochowy przyjedzie Warta Poznań.

 

 

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 2:2 (1:1)

Bramki: 6. Ivi Lopez (k), 79. Musiolik - 23, 72. Maurides

 

Raków: Trelowski - Petrasek, Niewulis, Papanikolaou, Gwilia (84. Sturgeon), Poletanović (72. Sapała), Tudor, Wdowiak (89. Długosz), Ivi, Gutkovskis (72. Arak), Musiolik

 

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro (85. Matos), Nascimento, Karwot (61. Radecki), Machado (61. Kozak), Maurides (85. Angielski)

 

Widzów: 4911