Remis z pierwszoligowcem

Piłkarze Rakowa w ostatnim letnim meczu sparingowym zremisowali z MKS Kluczbork 2:2. W drugiej połowie zespół gości nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Za każdym razem obronną ręką wychodził bramkarz częstochowian Maciej Szramowiat.
Piłkarze Rakowa w ostatnim letnim meczu sparingowym zremisowali z MKS Kluczbork 2:2. W drugiej połowie zespół gości nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Za każdym razem obronną ręką wychodził bramkarz częstochowian Maciej Szramowiat. Spotkanie kontrolne z MKS było ostatnim sprawdzianem Rakowa przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami ligowymi. W podstawowym składzie czerwono – niebieskich pojawił się testowany Piotr Ceglarz z Rekordu Bielsko-Biała, który ostatni sezon spędził w drużynie Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław. Pomocnik pozostawił po sobie niezłe wrażenie, a w pierwszej połowie ładnym strzałem otworzył wynik meczu. Goście wyrównali w 16. minucie, ale gol nie powinien być uznany, bo zagrywający w pole karne Rafał Niziołek znajdował się na pozycji spalonej. W tej części gry, to Raków był stroną dominującą i stworzył sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Na tle pierwszoligowego rywala nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, a na boisku w ogóle nie było widać różnicy jednej klasy rozgrywkowej, jaka dzieli obydwa zespoły. Goście wyszli na prowadzenie osiem minut po zmianie stron. Moment zawahania naszych obrońców wykorzystał Michał Glanowski, który mocnym strzałem nie dał szans Szramowiatowi na skuteczną interwencję. W drugiej połowie piłkarze MKS mogli powiększyć swój dorobek bramkowy, ale nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Bramkarz Rakowa wyczuł intencje zarówno Grzegorza Skwary, jak i Michała Glanowskiego. Do remisu doprowadził drugi z testowanych zawodników w naszym zespole Damian Stolarski. Pomocnik wykorzystał nieporozumienie obrońcy MKS z bramkarzem i wślizgiem skierował piłkę do siatki. Częstochowa, 24. lipca – godz. 9.30 RAKÓW – MKS KLUCZBORK 2:2 (1:1) 1:0 Ceglarz (7, asysta Fornalczyk) 1:1 Tuszyński (16, asysta Niziołek) 1:2 Glanowski (53, bez asysty) 2:2 Stolarski (75, bez asysty) RAKÓW: Szramowiat – Mastalerz, Hyra (70. Nogal), Pluta, P. Kowalczyk (60. Łysek) – Ogłaza (70. Ł. Kowalczyk) – Nocuń (46. Witczyk), Gajos (46. Stolarski), Ceglarz (60. Kmieć), Zachara (70. Kulawiak) – Fornalczyk (46. Brondel)