Rezerwy Rakowa jadą do Bytomia

Szombierki Bytom to najbliższy rywal Rakowa II. Batalia o kolejne punkty w Zina IV lidze odbędzie się w sobotę (24 października) o godzinie 15.

Po ostatnim pojedynku czerwono-niebieskich, którzy wygrali 5:0 z Polonią Łaziska Górne, wydaje się, że najgorsze już za ekipą trenera Tomasza Kuźmy. Tuż po tym spotkaniu piłkarze z Limanowskiego przyznawali, że potrzebowali takiego meczu. Dominacja Rakowa II od pierwszej do ostatniej minuty nie ulegała wątpliwości. Zespół spod Jasnej Góry skutecznie wypunktował rywala, długimi momentami prezentując także bardzo widowiskowy futbol. 

 

Kolejną przeszkodą w drodze po awans do 3. ligi będą Szombierki Bytom. Mistrzowie Polski z sezonu 1979/80 obecnie plasują się w drugiej części tabeli Zina IV ligi. Bytomianie w dwunastu kolejkach zgromadzili trzynaście oczek, a ich bilans to: cztery zwycięstwa, dwa remisy i sześć porażek. Po ostatnich dwóch konfrontacjach widać, że sobotni przeciwnicy nabrali "wiatru w żagle", bowiem okazali się lepsi od Unii Kosztowy i Unii Dąbrowa Górnicza. 

 

Mimio to wydaje się, że ekipa Rakowa II jest zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji. W poprzednim sezonie jedyne spotkanie obu drużyn odbyło się na naszym boisku. Wówczas wygrali gospodarze, którzy pokonali "Szombry" 3:1. Liczymy, że i tym razem górą będzie młody zespół prowadzony przez trenera Kuźmę. 

 

Szombierki Bytom - Raków II Częstochowa

Sobota, 24 października godzina 15