Rezerwy Rakowa wznawiają rozgrywki

W niedzielę druga drużyna Rakowa wznowi rozgrywki w Haiz IV lidze. Podopieczni trenera Dawida Krzętowskiego na Limanowskiego zmierzą się z Szombierkami Bytom.

Czerwono-niebiescy mieli grać już tydzień temu, jednak spotkanie z RKS-em Grodziec ze względu na zły stan boiska został przełożony.

Po pierwszej części sezonu częstochowianie plasują się na 11. miejscu w tabeli. Mają na swoim koncie 19 punktów. Raków II wygrał 6 spotkań, zanotował 1 remis oraz poniósł 8 porażek. Nasi zawodnicy zdobyli 33 gole, a stracili 44 bramki.

Drużyna oparta w dużej mierze na zawodnikach z Akademii Raków do rundy wiosennej przygotowywała się na własnym boiskach. - W dużej mierze jestem zadowolony z tego, jak chłopcy przepracowali okres przed startem rundy wiosennej. Niestety kontuzje i choroby utrudniały nam przygotowania. Musieliśmy też zmieniać plany sparingowe. Dodatkowo kilku zawodników postanowiło się z nami rozstać. Jednak generalnie ta grupa, z którą trenowaliśmy spisała się bardzo dobrze i jest gotowa do walki o ligowe punkty - mówi trener Dawid Krzętowski.

Piłkarze rezerw przystępują do rozgrywek z jasnym celem. - Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i spokojnie pracować nad rozwojem drużyny. Przy okazji liczę na wsparcie i współpracę z trenerem Markiem Papszunem, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Zawodnicy z pierwszej drużyny na pewno mogą nam bardzo pomóc. Nie tylko jeżeli chodzi o wyniki, ale także rozwój młodych graczy - kontynuuje Krzętowski.

Pierwszym rywalem RKS-u będzie lider Haiz IV ligi Szombierki Bytom. - To zespół, który gra zdecydowanie najlepiej w lidze. Jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Dlatego na inaugurację czeka nas bardzo trudne zadanie. Jednak przy ewentualnym wsparciu zawodników z pierwszej drużyny jesteśmy w stanie udanie rozpocząć rundę jesienną - kończy trener Rakowa II.

Mecz Raków II Częstochowa - Szombierki Bytom odbędzie się w niedzielę o godzinie 11 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP „Raków”. Wstęp na zawody jest wolny.