RKS Raków - Berliner Athletik 4:1

W drugim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Opalenicy Raków Częstochowa pokonał zespół Berliner Athletik 07 4:1.

Już po kilkudziesięciu sekundach częstochowianie mogli objąć prowadzenie. Po stracie rywali do piłki dopadł Tomasz Płonka, ale jego uderzenie z sprzed pola karnego z najwyższym trudnem obronił bramkarz rywali.

W 20 minucie padła pierwsza bramka. RKS miał rzut wolny. Rafał Figiel zagrał krótko do Piotra Malinowskiego, ten dośrodkował w pole karne, piłkę uderzył Damian Warchoł, a ta odbiła się od obrońcy i bramkarza, a następnie wpadła do siatki.

6 minut później było już 2:0. Czerwono-niebiescy wyszli wysokim pressingiem i przejęli futbolówkę. Precyzyjnym strzałem w stronę dalszego słupka popisał się Tomasz Margol, który nie dał szans golkiperowi Berlinera.

Następny gol był autorstwa Tomasza Płonki. Figiel dośrodkował z rzutu wolnego, Margol technicznie podał do naszego napastnika, a ten z najbliższej odległości głową wbił do bramki.

4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rywale zdobyli jedynego gola w meczu. Jednen z Niemców oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Tomasza Loskę.

W drugiej połowie w naszych barwach zaprezentowało się kilku młodych zawodników. I to właśnie jeden z nich ustalił wynik spotkania. Damian Warchoł znalazł się w znakomitej sytuacji oddał strzał, który fenomenalnie obronił bramkarz, ale dobitka Daniela Rumina już była skuteczna.

Był to ostatni sparing Rakowa przed piątkową konfrontacją w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Wisłą Puławy.

RKS Raków - Berliner Athletik 07 4:1 (3:1)

Skład Rakowa:
I połowa: Loska - Góra, Cyfert, Petrasek, Malinowski, Szymański, Margol, Zaw. testowany 1, Figiel, Warchoł (26' Mizgała), Płonka.

II połowa: Zaw. testowany 2 - Cyfert, Petrasek, Wojtyra, Piątek, Rogala, Zaw. testowany 1 (55' Warchoł), Mizgała, Zaw. testowany 3 (71' Sz. Kowalczyk), Margol (60' Figiel), Rumin.