RKS Raków - Błękitni Stargard Szcz 1:1 (0:1)

RKS Raków zremisował z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:1. Obydwie drużyny stworzyły sobie sporo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale zarówno w drużynie Rakowa jak i Błękitnych zabrakło skuteczności. Bramkę dla Rakowa strzelił w 71. minucie spotkania Robert Brzęczek.

Czerwono – niebiescy przystąpili do meczu z Błękitnymi bez kontuzjowanego Krzysztofa Napory, ale z Arturem Pląskowskim. Ten drugi pojawił się w podstawowym składzie, a Naporę zastąpił Tomasz Pełka. Pozyskany w przerwie zimowej pomocnik mógł w pierwszej połowie przesądzić o losach meczu. Miał trzy sytuacje, po których powinny paść bramki. W decydującym momencie w polu karnym rywala zabrakło mu jednak „zimnej krwi”. W pierwszej części gry nie pomylili się natomiast goście. Już pierwsze dośrodkowanie z rzutu rożnego - w czwartej minucie meczu - zdołali zamienić na bramkę. Piłkę z najbliższej odległości wpakował do bramki Tomasz Pustelnik.

Po zmianie stron, to Raków był stroną dominującą. Bliski szczęścia był Damian Byrtek, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę. Częstochowianie dopięli swego w 71 minucie. Wyrównał Robert Brzęczek, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie. Obie drużyny miały jeszcze okazje, żeby pokusić się o zwycięską bramkę. Z dobrej strony pokazał się bramkarz Rakowa Przemysław Wróbel, który m.in. wybronił sytuację sam na sam z graczem Błękitnych. – Straciliśmy dwa ważne punkty – nie ukrywał na pomeczowej konferencji prasowej trener Rakowa Jerzy Brzęczek. – Szkoda niecelnych strzałów Tomka Pełki w pierwszej połowie. Gdyby udało się wówczas doprowadzić do wyrównania, to ten mecz inaczej by się ułożył. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Mam nadzieję, że zespół wytrzyma presję i zdobędziemy tyle punktów, żeby wystarczyło nam do utrzymania w drugiej lidze – zakończył szkoleniowiec.

Częstochowa, 17 maja – godz. 17.00
RKS Raków – Błękitni Stargard Szczeciński 1:1 (0:1)
0:1 Pustelnik (4`)
1:1 Brzęczek (71`)

SĘDZIOWAŁ: Dawid Sawicki (Tarnobrzeg). ŻÓŁTE KARTKI: Ufnal, Zdunek, Więcek, Magnuski, Kosakiewicz (Błękitni), Buczkowski, Soczyński, Stefanowicz, Kierat, Retlewski (RKS Raków)

RKS Raków: Wróbel – Da Silva, Byrtek, Soczyński, Buczkowski (82` Mońka) – Pełka (70` Kierat), Kmieć (45` Retlewski), Alves, Lenkiewicz – Brzęczek, Pląskowski (77` Stefanowicz)

Błękitni: Ufnal – Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Wojtasiak – Zdunek, Więcek, Poczobut, Magnuski (67` Kosakiewicz), Fadecki (85` Jasitczak) – Gajda (54` Flis - `83 Inczewski)