RKS Raków - Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

W meczu 26. kolejki Nice 1 Ligi Raków Częstochowa przegrał na własnym boisku z Chrobrym Głogów 1:3. Gola dla czerwono-niebieskich zdobył w doliczonym czasie gry Andrzej Niewulis.

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian względem środowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Za Adama Czerkasa na boisku gry zameldował się Mateusz Zachara. Z kolei pauzującego z powodu kartek Łukasza Górę zmienił Artem Rakhmanov.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwóch akcji Chrobrego, po których interweniował Jakub Szumski. W 26. minucie groźnie z dystansu uderzał Rafał Figiel, ale Sławomir Janicki wyszedł z opresji. Drugi kwadrans gry zamknął się golem dla ekipy gości. Przemysław Trytko dośrodkował na 5. metr, a nadbiegający Karol Danielak wpakował piłkę do bramki RKS-u. Częstochowianie próbowali odpowiedzieć. Swoje szanse miał między innymi Karol Mondek. Niestety Janicki skutecznie zatrzymywał strzały Słowaka. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Chrobry zdołał podwyższyć rezultat spotkania. Jakub Bach dograł do Michała Ilkowa Gołąba, a ten zdecydował sie na dośrodkowanie w pole karne, tam najprzytomniej zachował się Przemysław Trytko. Były zawodnik między innymi Korony Kielce skierował futbolówkę do siatki obok bezradnego Jakuba Szumskiego. Kilka chwil później zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron Raków próbował odrobić straty, jednak kolejnego gola zdobyli nasi rywale. W 56. minucie po wrzucie z autu piłkę przedłużył Trytko, a niepilnowany Michał Ilków Gołąb podwyższył prowadzenie Chrobrego. Trener Marek Papszun próbował odmienić losy meczu zmianami. Na boisku pojawili się Adam Czerkas i Krystian Wójcik, jednak defensywa gości była tego dnia bardzo dobrze dysponowana. W samej końcówce Raków dwukrotnie zaatakował. Po centrostrzale Malinowskiego i uderzeniu Dariusza Formelli na posterunku zameldował się Janicki. W 92. minucie nasz zespół zdobył - jak się kilka chwil później okazało - jedyną bramkę. Najpierw w słupek trafił Artem Rakhamnov, ale dobitka Andrzeja Niewulisa znalzła drogę do bramki Chrobrego. Ostatecznie częstochowianie nadal nie potrafią zwyciężyć przed własną publicznością. W kolejnym meczu czerwono-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów.

RKS Raków Częstochowa - MZKS Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

0:1 - Karol Danielak 30'
0:2 - Przemysław Trytko 45'
0:3 - Michał Ilków Gołąb 56'
1:3 - Andrzej Niewulis 92'

Kartki:
62' - Przemysław Trytko
72' - Przemysław Stolc

Składy:
RKS Raków: Szumski - Rakhmanov, Niewulis, Łabojko (38. Mesjasz), Mondek (64. Czerkas), Tomalski (80. Wójcik), Figiel, Radwański, Malinowski, Formella, Zachara.

Chrobry Głogów: Janicki - Michalec, Kona, Danielak, Gąsior (72. Borecki), Ilków Gołąb, Trytko (84. Kowalczyk), Bach (88. Nowicki), Stolc, Napolov, Machaj.