RKS Raków - GKS Jastrzębie 0:0

Pierwszy sparing przed Rakowa przed rundą wiosenną za nami. Częstochowianie bezbramkowo zremisowali z GKS-em Jastrzębie. 

W pierwszej połowie stroną przeważającą byli czerwono-niebiescy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Szczególnie aktywny był powracający do RKS-u Mateusz Zachara. „Zaki” mógł pokonać bramkarza rywali między innymi po uderzeniu głową, które okazało się minimalnie niecelne oraz po znakomitym lobie (w ostatniej chwili futbolówkę zmierzającą do pustej bramki wybił obrońca).

Podczas przerwy trener Marek Papszun wymienił prawie cały skład. Na placu gry pozostał jedynie testowany Fin - Teemu Penninkangas. Druga połowa obfitowała w mniej sytuacji do zdobycia gola. Częstochowianie stwarzali zagrożenie zwłaszcza po uderzeniach z dystansu oraz stałych fragmentach gry. W końcówce meczu Jakub Łabojko zdecydował się na strzał z osiemnastego metra, jednak futbolówka zmierzająca w światło bramki otarła się o jednego z rywali i wyszła za pole gry. Ostatecznie w Lelowie licznie zgromadzona publiczność nie oglądała goli.

Oprócz Penninkangasa w spotkaniu wystąpili inni testowani piłkarze: Adrian Henger bramkarz z Pogoni Szczecin i Kamil Pajnowski (obecnie Podlasie Biała Podlaska).

RKS Raków Częstochowa - GKS Jastrzębie 0:0

Skład RKS-u Raków
I połowa: Kos - Rakhmanov, Niewulis, Penninkangas, Figiel, Sapała, Mondek, Tomalski, Malinowski, Zachara, Czerkas. 
II połowa: Henger - Pajnowski, Góra, Penninkangas (79. Krzyżak), Mesjasz, Boateng, Łabojko, Radwański, Oziębała, Wójcik (84. Penninkangas), Embalo.